Noorte MM: Suursild-Udam esimesena medalikohalt väljas

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. aug. 2012, 09:44

Täna oli Bulgaaria linnas Plovdivis toimuvatel noorte maailmameistrivõistlustel kavas finaalide päev. Medalisõitu pääsesid meie paarisaeru kahepaadimehed Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam.

2012_juun.MM_logoEneselegi ootamatult Londoni olümpiamängudele pileti lunastanud ja seal viimase kohaga leppima pidanud pärnakas Suursild ja tallinlane Udam kinnitasid Londoni eel endiselt, et nende hooaja põhivõistluseks on vanuseklassi tiitlivõistlustel edukas esinemine. Mõtteid medalist utsitasid takka eelsõidud ja poolfinaalgi, mille kindlad etteasted näitasid, et poodiumikoht võib olla käeulatuses.

Äsja selgus, et medalikolmikusse meie noored ei pääsenud, sest MM-kulla võitnud Saksamaa (Fuhrmann-Doberkow, 6.32,96), hõbe Läti (Kalnins-Zunde, 6.35,31) ja pronks Sveits (Tollardo-Delarze, 6.37,88) osutusid liiga kõvadeks pähkliteks. Siiski võib eestlaste etteastega vägagi rahule jääda, sest finaalis ei rahuldutud pelgalt statistirolliga – resultaat 6.41,67 näitab piisavalt südikat etteastet, samas kui viies Belgia (Vanparys-de Loof) sai ajaks 6.45,46 ja finaali viimane Poola (Czaja-Syposz) lõpetas tulemusega 6.45,52. Udami koduklubiks on Tallinna Sõudeklubi, Suursild saab sõudeõpet aga Pärnu Sõudekeskus Kalevis. Paatkonna treener on Reet Palm.

Ülejäänud koondislased eakaaslastega võrdluses tagaotsas

Poiste roolijata kahepaadi tulemuste laeks jäi D finaal ning selles välja sõidetud teine, kokkuvõttes aga 21 osaleva maa seas 20. koht. Võiskonda kuuluvad Priidik Vilumaa ning Karl Henri Thomson on Viljandi Sõudeklubi sportlased.

Poiste ühepaadil kuulus kokkuvõttes 21. positisoon Pärnu Sõudeklubi kasvandikule Andreas Lünekundile. Noormees sõudis end D finaalis taanlase Larseni (7.26,23) ja makedoonlase Malovi (7.27,98) järel ajaga 7.33,89ga kolmandaks, edestades korealast Son’i (7.37,79). Paadiklassi konkurentsis lõi kaasa 28 atleeti.

Tartu Ülikooli Akdeemilise Spordiklubi esindaja Liis Küünal sai Plovdivis loa startida ühepaadil. Küünal sõudis nõrgimas, E finaalis ning oli seal ajaga 8.38,70 eelviimane. Kokkuvõttes päästis meie sportlase viimase staatusest Uganda sõudja Mbambu, kes näitas tulemust 10.18,75, olles sellega viimane – 28.