Noorte MM: Suursild-Udam pääsesid medalisõitu

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. aug. 2012, 08:13

Bulgaaria sõudemekas Plovdivis on hetkel käimas noorte maailmameistrivõistlused. Eestit esindab neli paatkonda, neist kõrgeimate lootustega on stardis olümpiakarastusega Geir Suursild-Jüri-Mikk Udam.

Seni pole pärnakas Suursild ning tallinlane Udam pidanud pöidlahoidjate lootusi petma, sest pääsenud poolfinaali kohti jaotavasse veerandfinaali, tulid nad seal kena esitlusega Poola duo Czaja-Syposz järel (6.35,64) ajaga 6.38,98 teiseks. Kolmandana liikusid edasi sloveenid Crnac-Pangos (6.47,39).

2012_juun.MM_logoÄsja toimunud poolfinaalsõitudes selgusid ka pühapäevased finalistid. Suursild ja Udam on suutnud toetajaid tõsiselt rõõmustada, sest koht A finaali on tagatud. Teises poolfinaalis startinud eestlased jäid küll alla sakslastele Fuhrmannile-Daberkowile (6.29,17) ja lätlastele Kalninsile-Zundele 6.30,92), kuid edestasid ajaga 6.31,33 USA-t (6.32,68), Prantsusmaad (6.40,27) ja Sloveeniat (6.41,13). Lisaks Saksamaale, Lätile ja Eestile võistlevad pühapäeval medalitele esimesest poolfinaalist edasipääsu taganud Sveits, Belgia ja Poola.

2012_OM_Suursild-Udam_F.Taivo_Lutterhtuleht
Olümpiamängudel osalenud Suursild-Udam on eaklassi MMil medalikonkurentsis. Foto: Tairo Lutter/Õhtuleht

Ülejäänud koondislased kuuluvad teise ešeloni

Teised meie paatkonnad on esinenud tagasihoidlikult. Noormeeste roolijata kahepaadil esinevad Eesti eest Viljandi Sõudeklubi kasvandikud Karl-Henri Thomson ja Priidik Vilumaa. Poolfinaali pääsemine vajanuks vahesõidus vähemalt teiseks tulekut, kuid meie noored jäid Horvaatia (7.00,13), Belgia (7.02,60) ja Suurbritannia (7.03,28) järel ajaga 7.13,47 neljandaks. See tulemus ei jätnud muud võimalust, kui püüda C/D finaali vahesõidus pääset C finaali. Thomson ja Vilumaa pidanuks sel juhul jõudma vähemalt kolme hulka, kuid olid neljandad, mis tähendas kukkumist kõige nõrgemasse ehk D finaali. Sõit, kus jagatakse kohad 19-21 stardib täna õhtul ja seal on Eesti vastasteks Makedoonia ning Brasiilia.

Liis Küünal Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist sai loa esindada koondist ühepaadil.Sportlase nigel eelsõit paigutas ta kohe kõige nõrgemasse finaalsõitu – E finaali. See sõidetakse täna õhtul ja meie atleedi vastasteks on Uganda, Läti ning Korea sõudjad.

Noormeeste ühepaadil jõudis Pärnu Sõudeklubi spordimees Andreas Lünekund veerandfinaali. Kahjuks tuli seal leppida viimase ehk kuuenda kohaga, mis tähendab seda, et Lünekund sai loa võistelda täna õhtupoolikul startivas D finaalis. Vastasteks on Taani ja Korea atleedid.