Noorte MM: ülevaade finaalpäevast

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. aug. 2010, 00:00
Täna on Tsehhimaal Racice’s toimuvatel noorte maailmameistrivõistlustel finaalide päev. Eestlaste parima tulemuse eest hoolitses pärnakas Joosep Laos , kes saavutas ühepaadil  12. koha.
Noorte_MM_2010_logo
Laos oli välja võidelnud koha B-finaalis, kuhu vastateks tulid portugallane Perdigao, serblane Filipovic, horvaat Gardijan, iirlane Hughes ning leedulane Galisanskis. Sõidu võitis ajaga 7.17,15 Perdigao, järgnesid Filipovic (7.19,04), Galisanskis (7.19,23), Hughes (7.20,51), Gardijan (7.21,58) ning kuuendana Laos (7.25,10).
Kuigi Laos sõudis valdava osas distantsist kolmandana, hakkas lõpus tema jõud raugema ning kokkuvõttes tähendas tulemus noormehe jaoks MMi 12. kohta.
Tüdrukute ühepaadil startiv Eglit Võsu jõudis C-finaali, kus saavutas ajaga 8.39,94 viienda, kokkuvõttes aga 17. Koha. C-finaali võit kuulus itaallannale Costadurale (8.14,81).Talle järgnesid tsehhitar Zoubkova (8.18,57), poolatar Dorociak (8.21,22) ning Tsiili esindaja Rojas (8.27,60). Võsust jäi tahapoole Tuneesia sportlane Trabelsi (8.50,54).
Poiste paarisaeru kahepaadil võistlevad Cristofer Hillep ja Karl Koppel osalesid D-finaalis, kus jagati kohad 19-24. Seal jäädi USA duo järel (6.50,06) ajaga 6.53,05 teiseks (MMI kokkuvõttes 20.koht). D-finaali kolmas koht kuulus tulemusega 6.54,70 horvaatidele.
Tüdrukute paarisaeru kahepaat koosseisus Kadi Ranne-Marta Jõumees võitlesid välja koha C-finaali, kus jäädi ajaga 7.55,85 kuuendaks. MMi üldarvestuses kuulub meie neidudele seega 18. positsioon.
C-finaali võitis Horvaatia paar (7.34,30). Neile järgnesid USA (7.35,05), Rootsi (7.37,60), Poola (7.45,32) ja Tsehhi (7.49,37).