Noorte MM: võistlustules kolm Eesti paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. aug. 2018, 16:32

Eeloleval kolmapäeval, 8. augustil stardivad Tšehhis kolme Eesti paatkonna osalusel noorte maailmameistrivõistlused.

Praha lähistel Raćices toimuvast alla 19-aastaste jõuproovist võtavad osa pärnulanna Greta Jaanson ning tallinlane Kristjan Lindsalu ühepaatidel ning Pärnu sõudjad Grete Alttoa ja Annabel Aron paarisaeru kahepaadil.

Nii Lindsalu kui Jaanson asuvad võistlustulle avapäeval. Neist esimesel on konkurente 37, teisel 28. Noormeestel on kõigepealt kavas kaheksa eelsõitu, millest 24 sekka veerandfinaali pääsemiseks on vaja tulla vähemalt teiseks. Kui see ei õnnestu, jääb teiseks võimaluseks vahesõit. Teiste seas lähevad veele mullune maailmameister, ameeriklane Dean Clark ning hõbe, sakslane Moritz Wolff.

Noortekoondise liikmed MM-i avarongkäigul (foto: Roman Lutoškin)

Jaanson võtab konkurentidega esmalt mõõtu eelsõidus (5), võisteldes kõigepealt veerandfinaali pääsemise nimel. Et see koheselt õnnestuks, vajab ta kohta nelja seas, teisel juhul tuleb ette võtta uus ponnistus vahesõidus. Tiitlit tuleb kaitsma eelmise aasta maailmameister, hispaanlanna Esther Briz Zamorano.

Alttoa ja Aron lähevad võistlema 21 paari vastu neljapäeval, 9. augustil. Võistlussüsteem näeb sellise arvu osalejate puhul ette nelja eelsõidu korraldamist, et selguksid 12 poolfinalisti. Koheseks kvalifitseerumiseks vajab Jaanson sõidu võitu, ent miski pole katki ka teisel juhul: vahesõite on kavas neli, millest igast pääseb kaks poolfinaali.

Detailne info on leitav SIIT