Noorte OM: Võsu eelsõidus viies

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. aug. 2010, 00:00
Singapuris startisid kuni 26. augustini vältavad noorte (kuni 18-aastased) olümpiamängud, kus on esindatud ka Eesti koondis. Ainsa sõudjana kuulub võistkonda pärnulanna Eglit Võsu, kellega sõitis abilisena kaasa peatreener Jaan Tults.
Noorte_OM_2010_logoNeidude ühepaadisõudjaid teeb suurvõistlusel kaasa 22, kusjuures Marina Reservoir’i- nimelises võistluskeskuses on noorte jaoks maha märgitud pool klassikalisest ehk tuhande meetri distants.
Eglit Võsu osales täna hommikul teises eelsõidus, kust otse edasi A/B pooolfinaali pääses vaid sõidu võitja, kelleks osutus prantslanna Noemie Kober. Temal kulus võistlusmaa läbimiseks 3.50,09. Võitjale järgnesid iirlanna Denise Walsh (3.56,55), hispaanlanna Belbao Grazi (3.59,72), rootslanna Ebba Sundberg (4.01,24) ning viiendana Võsu (4.01,25). Eesti koondisalasest tahapoole jäi jaapanlanna Sato Kitayama (4.03,14).
Siiski on Võsul uus võimalus lunastada pääset 12 edukama sekka homme vahesõidus, kust saab edasi kaks paremat. Loos andis Võsu vahesõidu vastasteks Austria, Sloveenia, Hollandi ja Hiina sportlased.
Peatreener Jaan Tults sedastas mailitsi, et jäi hoolealuse etteastega rahule. „Nii Eglit ise kui ka mina oleme eelsõidu tulemusega rahul. Võib kindlalt öelda, et sportlane teeb oma hooaja parimad etteasted just siin“, hindas Tults olukorda.
Noorte_OM_2010_marina_res
Võistluspaik Marina Reservoir.                    Foto: Jaan Tults
„Kui täna saime positiivsed uudised Ungarist Szegedist, siis püüame nii, et ka Singapurist on Teile rõõmsaid sõnumeid edaspidi saata“, oli Jaan Tults optimistlik.
Singapuris valitseb täielik suurvõistluste melu
Lisaks kirjeldas peatreener emotsionaalselt kohapeal valitsevaid suurvõistluste olusid, mis tema sõnul kannavad endas edasi tõelist parun Pierre de Coubertini vaimu. Võistluste korralduse ning elu-olu kvaliteediga võivat sportlased igati rahule jääda ning ka 14. augustil toimunud suursugune avatseremoonia jätnud kõigile kustumatu mälestuse.
Eesti koondise suuruseks koos taustajõududega on 14 liiget. Sportlasi teeb kaas seitse – lisaks Võsule purilaudur, judoka, kolm kergejõustiklast ja kaks ujujat.