Noorte suveolümpia: Jaanson jätkab tõusvas joones ja edenes poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. okt. 2018, 23:34

Noorte suveolümpial Buenos Aireses võistlev pärnulanna Greta Jaanson liigub tõusvas joones, sest on jõudnud juba poolfinaali kaheksa parema sekka.

Teisipäeva õhtupoolikul toimunud 500 meetrise distantsiga teises veerandfinaalis ei leidunud konkurentidest 1.46,83ga lõpetanud Jaansonile vastast. Teiseks platseerus tugev mehhiklanna, eelsõitude põhjal Eesti sõudjat edestanud Mildred Mercado (1.48,01), kolmandaks šveitslanna Jana Nussbaumer (1.48,85) ning neljandaks Lõuna-Aafrika Vabariigi esindaja Katherine Elizabeth Williams (1.53,07). Nii Jaanson kui Mercado tagasid pääsu kaheksa parema sekka poolfinaali, mis on kavas 10. oktoobril. Jaansoni poolfinaal stardib Eesti aja järgi kell 17.26 ja sinna tulevad Eesti neiu vastasteks tänavune juunioride maailmameistrivõistluste hõbe, argentiinlanna Maria Sol Ordas, tugev Austraalia sõudja Taylor McCarthy-Smith ning Prantsusmaa esindaja Lucine Ahyi. Nelja osalejaga medalisõitu pääseb mõlemast poolfinaalist kaks paremat. Kuus minutit hiljem startivas teises poolfinaalis võistlevad Uzbekistani, Rootsi, Kuuba ja Mehhiko sõudjad.

Finaalsõit on kavas eeloleval kolmapäeval kell 18. Juhul kui Jaansoni laeks jääb B-finaal, tuleb startida kümme minutit varem. Võistluste otseülekannet on võimalik jälgida Eesti Olümpiakomitee teemasaidilt. Kogu info sõuderegati kohta on leitav siit.

Iga nelja aasta tagant toimuvatel noorte olümpiamängudele osaleb tänavu 4000 sportlast vanuses 15 kuni 18 aastat. Noortemängude kavas on 32 spordiala. Eesti koondise suurus on rekordiline: suurvõistlusel osaleb tänavu koguni 23 noort.