Noortekoondis stardib Racices eaklassi Euroopa meistrivõistlustel

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. mai 2015, 06:51

Laupäeval, 23. mail, stardivad Tsehhis Racices Euroopa noorte meistrivõistlused, kuhu Eesti koondise ridades lähetatakse kuus paatkonda. Koondise projektijuht loodab ka ühte finaalikohta.

2015 ERJCH Racice
Sõudeliidu juhatus kinnitas esindusvõistkonna koosseisu ühepaadil sõudvad Nikita Konstantinovi ja Uljana Borodatšova, kes mõlemad treenivad Narvas. Poiste paarisaeru kahepaadil said loa startida Pärnu kalevlased Johann Poolak ja Marko Laius ning üksikaeru kahesel Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi liikmed Rasmus Tensing ja Joonatan Kama.

Eesti on esindatud ka suurte paatkondadega – poiste paarisaerukvartett on komplekteeritud erinevate klubide liikmetest ning sinna kuuluvad viljandlane Markus Toom, Tartu Ülikooli klubi esindaja Karl-August Ruusalepp, Margus Kodasma Pärnu Sõudeklubist ja Ander Koppel Pärnu Sõudekeskus Kalevist.

Tütarlaste neljasel lähevad veele Kristel Gustavson (Pärnu SK Kalev), Leena Kattel (SAK Tartu), Eliisa Alliksaar (Pärnu SK Kalev) ja Kärolyn Mäesaar (Viljandi Sõudeklubi).

Mai alguses lausus koondise projektijuht Heigo Tiidemaa, et ühtegi turisti Tsehhimaale ei lähetata ning igas paatkonnas on peidus potentsiaal. Enim lootvat Tiidemaa Poolakule-Laiusele, kes heal päeval võiksid tema arvates ka finaali murda.

“Euroopa meistrivõistlused saavad olema ka Brasiilias toimuvate noorte maailmameistrivõistluste katsevõistlusteks ning koondise koosseis peab meil maikuus selge olema”, põhjendas projektijuht toona EM-i võtmetähtsust.

Lisaks Tiidemaale lähetati koondise taustajõududena Racicesse treenerid Ruth Vaar, Valeri Osmokesku ja Roman Lutoškin. Bussijuhi ja meediku ametit peab Arno Ruusalepp.

Tutvuge võistluste esialgse ajakavaga.