Olümpialt naasnud Jaansoni tervitasid Tallinnas fännikoor ja Gerd Kanter

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. okt. 2018, 23:33

Pühapäeval, 21. oktoobril jõudis Argentiinas Bueonos Aireses toimunud noorteolümpialt Eestisse tagasi pronksmedali võitnud Pärnu sõudja Greta Jaanson.

Oma senise lühikese karjääri säravaima medali ning Eestile ajaloo esimese noorteolümpia medali kindlustanud Jaansoni tervitasid Tallinna lennujaamas teiste seas isa Jüri ning treenerist ema Tatjana Jaanson, sõbrad, tuttavad, klubikaaslased, olümpiakomitee esindajad jpt. Tervituskõnega esines kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter.

Ema ja isa alustatud sõudmistraditsioone jätkav noor Jaanson märkis rahvusringhäälingu spordiuudistele, et suursaavutus pole talle päriselt veel kohale jõudnudki. „See medal tuli emotsioonide ning pöidlahoidjate toel. Tundsin suurt innustust nii enda fännide kui rohkearvulise publiku poolt. Võidu järgsetel päevadel kapil medalit vaadates mõtlesin, et see pole reaalne,“ avaldas lootustandev sõudja ning märkis, et mõni veetreening jääb tal tänavu veel teha, misjärel kolitakse siseruumidesse. Järgmisel aastal võetakse treeneriga eesmärkideks tiitlivõistlustele pääsemine ja seal edukas esinemine.

Noorteolümpia ühepaadi kuldmedali võitis Argentiina esindaja Maria Sol Ordas (1.43.81). Järgnesid rootslanna Elin Lindroth (1.44.31) ning end tublisti ületanud Jaanson (1.46.13). Sõidud toimusid 500 meetri distantsil, kuhu oli maha märgitud neli rada.


Postituse foto: Jaanson sini-must-valgega (Eesti Olümpiakomitee)