Olümpiapiletit ihkava neljapaadi teekond jätkub täna Zagrebi MK-etapil

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. apr. 2021, 10:26

Täna läheb Horvaatias Zagrebis käima MK-karussell, mis toob veele Eesti paarisaerulise kahe- ja neljapaadi.

Paar nädalat tagasi Itaalias toimunud EMil Saapamaa ja Hollandi järel pronksi võitnud Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK), Allar Raja (SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) teevad viimaseid ettevalmistusi mai keskel peetavaks Tokyo OMi kvalifikatsiooniregatiks: selleks sobib MK-etapp väga hästi. Ehkki kvartette on stardinimekirjas vaid seitse, on need valusa jalaga: võistlustules on Tšehhi, Prantsusmaa, USA, Saksamaa, Poola ja Norra.

Jaruni kanal on võistlusteks valmis (FOTO: Robert Väli)

„Riike tõesti Horvaatias väga palju pole, ent võistlusel on tähtis roll testida olümpiamängude eel eraldistarte,“ selgitas sõudeliidu peasekretär, võistluspaigas tiimi mänedžerigi ametit pidav Robert Väli, kelle sõnutsi võidakse Jaapanis sellist stsenaariumit rakendada äärmuslike ilmaolude tõttu. „Paatkonnad loositakse esimeseks stardiks ära ja seejärel nad puntidega, väikesed vahed sees, stardivad. Minu mäletamist mööda on eraldistarte kasutatud 2014. aastal Prantsusmaal ning paar aastat hiljem Rotterdamiski,“ lisas Väli.

Eesti nelik neljapäeval treeningul (FOTO: Robert Väli)

Erilist stardikorraldust on Zagrebis plaanis testida vaid eelsõitude puhul: kõik stardivad ühel rajal 30-45sekundilise intervalliga. Eesti nelik saab veele kell 13.12 grupis, kus teevad kaasa Tšehhi, USA ja Prantsusmaa. Seejärel kell 13.18 hakkab sõitma teine punt. Mõlemast seltskonnast esimene tagab koha finaalis, teised jätkavad vahesõidus.

Eessõudja Taimsoo sõnutsi on tiim peale EMi kenasti taastunud. „Siiani on kõik olnud tasakaalus: kodus veedetud nädal kulges edukalt, tegime tavapärase plaani järgi trenni, kõik sujus,“ rääkis viljandlane. Teeneka spordimehe arvates eraldistart üldises plaanis midagi ei muuda. „Tavapärane start on küll lihtsam, sest siis näed, mida konkurendid teevad, ent see ei tähenda, et me muretseksime: teeme oma sõitu ja peame keha korralikult käima saama,“ selgitas atleet.

Kahepaate läheb veele 20, sealhulgas Eesti tandem Mikhail Kushteyn (Narva SK) – Johann Poolak (SK Kalev). Head võimalused pjedestaalile tõusta on Saksamaal, Poolal ja Šveitsil.

Kushteyn – Poolak Jarunil treenimas (FOTO: Robert Väli)

Peale võistlust jäävad koondislased 12. maini Horvaatiasse harjutama. Seejärel suundutakse Šveitsi Luzerni, kus neil avaneb mai keskel viimane võimalus olümpiapileti lunastamiseks. Tokyosse pääseb lisaks üheksale varem pääsme taganud kvartetile vaid kaks nelikut.

Kogu võistlusega seotud infot saab näha siin.