OM: Jämsä laeks jääb kas C või D-finaal

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. aug. 2008, 12:11

Täna oli Pekingi OMil eestlastest võistlustules ühepaadil sõudev Andrei Jämsä. Mees sõudis just veerandfinaalis, kuid pidi pöidlahoidjatele siiski pettumuse valmistama, kuna poolfinaali jõuda ei õnnestunud.

2008_Pekingi_OM_logo

Jämsä startis kolmandas veerandfinaalis vastasteks kullafavoriit tsehh Ondrej Synek, tavaliselt B-finaali jõudev austraallane Peter Hardcastle, Ateena OM-finalist belglane Tim Maeyens, Hiina Taipei mees Ming-Hui Wang ja Hong-Kongi sportlane Hui Fung Law.

Olümpiavalifikatsiooniregatilt pääses Jämsä viimasel hetkel Pekingisse

Juba võistlusmaa algusmeetrid pakkusid eestlastele ärevushetki, sest esimeses vaheajapunktis, viiesaja meetri peal, kaotas Jämsä liidrile Synekile ligi viis sekundit ja edaspidi see vahe aina suurenes. Meie koondislase sõit paranes siiski poolel maal ning ta hakkas vahet kolmandal kohal sõudva Hardcastle’iga jõudsalt vähendama. Nemad kaks pididki omavahel jagama viimase selle sõidu poolfinaalikoha.

Siiski kogunes Jämsä kaotuseks kolmandale kohale 5,39 sekundit. Sõidu võitis Synek (6.50,23) Maeyensi ees (6.52,70). Hardcastle sai kirja 7.00,09. Taipei esindaja lõpetas viiendana (7.17,08) ja Hong-Kongi mees kuuendana (7.29,21).

Jämsä laeks jääb sellelt OMilt kas C- või D-finaal (kohad 13-18 või 19-24). See, kus sõidus meie mees osaleb, selgub kolmapäevases C/D-finaali poolfinaalsõidus. Esimese veerandfinaali võitis sakslane Marcel Hacker (6.48,85) briti Alan Campbelli (6.52,74) ja Shveitsi esindava Andre Vonarburgi ees (7.02,29). Teine sõit oli norralase Olaf Tufte päralt (6.53,59). Järgnesid suurüllatuse valmistanud leedulane Mindaugas Griskonis (6.54,47) ning kreeklane Ioannis Christou (6.58,28). Viimane, neljas veerandfinaal, kujunes uusmeremaallase Mahe Drysdale’i ja rootslase Lassi Karoneni duelliks. Seisusekohaselt jäi peale siiski Drysdale (6.50,18). Karoneni ajaks võeti 6.50,40. Kolmandana jõudis poolfinaali kvalifikatsiooniregatilt viimasel minutil Pekingi-pääsme lunastanud Ken Jurkowski (6.53,26).

Homme läheb olümpiaveele vahesõidus startiv Eesti paarisaeru neljapaat. Poolfinaali pääsuks on neil vaja Tsehhi, Kuuba ja Sloveeniaga konkureerides olla vähemalt kolmas.