OM: kahepaadi medalisõidust

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. aug. 2008, 16:16

Väike tagasivaade Jüri Jaansoni ja Tõnu Endreksoni hõbemedali toonud sõidule. Siin olid kõik võimelised kulda võtma, aga igaüks võis ka viimaseks jääda.

2008_Pekingi_OM_logo

Kulla võitsid maruliselt alustanud ja lõpuni vastu pidanud austraallased David Crawshay ning Scott Brennan. Kuigi Jaanson ja Endrekson olid poolel maal tõusnud Austraalia ja brittide Matthew Wellsi – Stephen Rowbothami järel kolmandaks, jälitasid neid kõik teisedki paarid, kes samuti olid võimelised kirkaimat medalit võitma – Uus-Meremaa (Rob Waddell, Nathan Cohen), Prantsusmaa (Jean-Baptiste Macquet – Adrien Hardy) ja kuulsad sloveenid Iztok Cop-Luka Spik. Austraalia oli siiski oma teed minemas, kuid Eesti duo pidas brittidega lahingut hõbeda pärast.

Fotofiniš selgitas siiski Eesti paremust, kusjuures eduks brittide ees kujunes vaid viis sajandiksekundit. Uus-Meremaa valmistas pöidlahoidjatele suurüllatuse ja jäi neljandana medalist ilma. Järgnesid eksmaailmameistritest prantslased ning viimasena Sydney OMi kuld Solveenia.

Vanameister Jaansonile olid need kuuendad Mängud, Endreksonile teised. Varasemast on Jüril ette näidata Ateenas võidetud ühepaadihõbe. Tõnu oli siis koos Leonid Guloviga neljas, jäädes napilt medalita.

Hõbepaatkonna treener on Tatjana Jaanson.

A-finaal:
1. Austraalia               6.27,77
2. Eesti                       6.29,05
3. Suurbritannia          6.29,10
4. Uus-Meremaa        6.30,79
5. Prantsusmaa           6.33,36
6. Sloveenia                6.33,96

Meie Olümpiasangarite kojusaabumise aeg selgub lähiajal!