OM kvalifikatsiooniregatt: Jämsä teenis OM-pääsme

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. juuni 2008, 10:57

Poznanis toimuvalt Pekingi OMi kvalifikatsiooniregatilt on anda edasi rõõmustamapanev sõnum – ühepaadimees Andrei Jämsä võitles endale just välja olümpiapileti.

2008_Pekingi_OM_logo

Selleks oli vaja tulla vähemalt kolmandaks ja meie mees täpselt seda ajaga 7.20, 15 suutiski. Sõidu võitis ajaga 7.18 ameeriklane Kenneth Jurkowski, kellele teisena järgnes leedulane Mindaugas Griskonis (7.18,51).

Lõpuheitlus kujunes Jämsä ja kreeklase Ioannis Christou vahel nii põnevaks, et otsustavaks osutus fotofinishipildi põhjalik uurimine. Jämsä pidi tänama oma õnne, sest lõunamaalane alistus vaid 0,18 sekundiga. “Olin nii läbi, et võinuks ümber minna. Tippvormis ma veel pole, kuid olen läinud iga sõiduga üha paremasse hoogu. Nüüd on uus siht Pekingis hea esinemine”, teatas õnnelik olümpiapileti omanik. “Samas tuleb tunnistada, et olen vigastusejärgselt üllatavalt kiirelt enda taseme taastanud. Seda ma ette küll ei osanud näha”, teatas spordimees.

Tänase seisuga esindab Eestit Pekingis kolm paati – lisaks Jämsäle ka paarisaeru kahene koosseisus Endrekson-Jaanson ning paarisaeru neljapaat, mille täpne koosseis pole veel teada.

605
Andrei Jämsä lahkumas poodiumi juurest                 Foto: Igor Meijer