OM kvalifikatsiooniregatt: Jämsält ilus algus

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. juuni 2008, 12:59

Täna algas Poolas Poznanis Pekingi Olümpiamängude kvalifikatsiooniregatt, mille kaudu saab ihaldatud olümpiaveele veel lisaks 28 paatkonda. Eesti ühepaadimees Andrei Jämsä alustas võistlemist edukalt, sest pääses kolmandat eelsõitu võites otse poolfinaali.

2008_Pekingi_OM_logo

Jämsä ülekaal oli kindel, sest ta võitis ameeriklast Kenneth Jurkowskit ligi viie sekundiga – Eesti koondislane sai ajaks 7.09,51 ja Jurkowski 7.14,30. Kolmandana liikus otse edasi Sloveeniat esindav Andraz Kreek (7.16,12).
Jämsä andis telefonivestluses mõista, et eelsõit kujunes uimaseks ja endaga ta rahule ei jäänud. ”Praegu tundub nii, et iga sõiduga läheb minu vorm ülesmäge. Homme, vaheõitude päeval, treenin ja lõdvestun ning teisipäeval loodan juba paremini liikuda”, andis atleet mõista.
Eeldatult said esimesest sõidust edasi poolfinaali mullune juunioride maailmameister, bulgaarlane Aleksandar Aleksandrov (7.11,39) ja Austria esinumber Ralph Kreibich (7.13,59). Ka venelasel Maxim Zhemaldilovil õnnestus kaheteistkümne parema hulka jõuda (7.17,71). Teise eelsõidu parimad olid leedulane Mindaugas Griskonis (7.02,18), Horvaatiat esindav Damir Martin (7.05,30) ja kreeklane Ioannis Christou (7.06,58).

Olümpiale pääseb läbi Poznani kvalifikatsiooniregati vaid kolm ühepaati.

Eesti kaheksapaat koosseisus Andrus Sabiin, Alvar Räägel, Artur Maier, Jaan Laos, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ja roolija Indrek Järvoja teevad avastardi homme. Pekingisse sõidab vaid kvalifikatsiooniregati võitjapaatkond.