OM kvalifikatsiooniregatt: Kaheksapaat oli eelsõidus viimane

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. juuni 2008, 23:23

Täna läbis Poznanis toimuva Pekingi Olümpiamängude kvalifikatsiooniregati eelsõidu ka Eesti kaheksapaat. Esimeses eelsõidus lõpetati konkurentsitult viimasena. Eesti paatkonna, kuhu kuuluvad Andrus Sabiin, Alvar Räägel, Artur Maier, Jaan Laos, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ja roolija Indrek Järvoja konkurentideks olid Horvaatia, Valgevene ja Holland.

2008_Pekingi_OM_logo

Mulluse U23 maailmameisterkoosseisuga sõudev Eesti oktett hakkas kohe distantsi algusosas meetreid kaotama ja lõpuks jäädi regati ühele favoriidile, Hollandile, alla ligi 14 sekundiga (5.57,09). Võitja sai kirja aja 5.43,64, järgnesid Valgevene 5.48,99-ga ning kolmandana Horvaatia koosseis, kes sai tulemuseks 5.51,54. Paatkonna liige Artur Maier mainis, et koostöö polnud kiita, kuid samas teadvustas, et selle koosseisuga pole sel hooajal ühtegi starti tehtud (USA laagris meeskonnas tõmmanud Elar Jaakson vahetati mullu koosseisu kuulunud Jaan Laosega välja – V.M).
”Kuigi eelmisel hooajal polnud meil sellist võimast füüsilist vormi nagu nüüd, tundub mulle, et paat liikus siis edukamalt. Samas on ka alles hooaja algus ning meie põhieesmärgi- U23 MM-ni  on aega veel üks kuu”, võttis Maier telefoniusutluse kokku.

Teises eelsõidus valitses ajaga 5.44,03 Venemaa Shveitsi (5.46,92), Prantsusmaa (5.49,99) ning Itaalia (5.51,06) ees.

Homme on Eesti paatkonnal siiski veel üks võimalus. Nimelt saavad läbi vahesõidu A-finaali neli paremat. Eesti koosseis stardib esimesel veel ja vastasteks on Horvaatia, Shveits, Valgevene, Prantsusmaa ja Itaalia.

Jämsäl ees tähtis sõit

Eile näitas ühepaadimees Andrei Jämsä, et on peale vigastuspausi taas vormi tõusnud. Nimelt võitis ta kvalifikatsiooni eelringi ja pääses otse kaheteistkümne parema hulka. Homme hommikul peetavas poolfinaalis on tema vastasteks Maxim Zhemaldinov (RUS), Damir Martin (CRO), Aleksandar Aleksandrov (BUL), Andraz Krak (SLO) ja Valentinos Sofokleous (GRE).