OM kvalifikatsiooniregatt: kaheksapaat sihib finaalis pääset

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. juuni 2008, 17:07

Lisaks Andrei Jämsä heale sõidule, pakkus täna Pekingi Olümpiamängude kvalifikatsiooniregatil Poznanis positiivse emotsiooni ka Eesti kaheksapaat, kui võideti vahesõidus kolmas koht ning edestati koguni tugevaid Prantsusmaad ja Šveitsi

2008_Pekingi_OM_logo 

Eilses eelsõidus ei suutnud Eesti kaheksaline, kus tõmbavad Andrus Sabiin, Alvar Räägel, Jaan Laos, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ja Indrek Järvoja end korralikult häälestada ning jõudsid kõikide konkurentide järel lõpujoonele viimasena.
Tänases vahesõidus oli toimunud võistkonna täielik ümbersünd, sest püsiti tippkonkurentsis, jäädes alla vaid regati suurele favoriidile Itaaliale (5.34,00). Teisena lõpetas Horvaatia (5.35,15) ning mitte kaugel, kolmandana, Eesti (5.36,64). Viimase finaalikoha võitles endale Shveits (5.38,32). Tugev Prantsusmaa jäeti ajaga 5.40,07 alles viiendaks ning Valgevene 5.40,37 – ga kuuendaks. Seega võitleb Eesti homme finaalis olümpiapääsme eest.
Ülesanne on meeletult raske, sest Pekingisse pääseb vaid võitjariik. Eilsetest eelsõitudest said otse edasi Holland ja Venemaa. Eesti paatkonna eessõudja Andrus Sabiin jäi tänase tööga rahule ning leidis nii mõndagi positiivset. ”Kui eile läks meil äärmiselt halvasti, siis täna alates poolest distantsist pakkus sõit rahulolu. Start õnnestus, kogu jõud rakendus tõmbesse ning lõpus suutsime tempo tõsta 42 tõmbeni minutis, mis näitab ka kiiruslike omaduste paranemist”, teatas eessõudja. ”Olümpiapääseme teenib vaid võitja ja seega tundub ülesande täitmine unelmate killast olevat. Anname homme kohe stardist tuld ja alla ei anna”, teatas paatkonna liider.

Finaal peetakse homme Eesti aja järgi algusega kell 12.40. Täna pääses finaali ka ühepaadil sõudev Andrei Jämsä. Finaal toimub samuti homme, saades alguse kell 10.40.