OM: neljapaat jõudis poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. aug. 2008, 12:57

Pekingi Olümpiamängudel läbis täna edukalt vahesõidu Eesti paarisaeruline neljapaat, tagades võiduga pääsu poolfinaali kaheteistkümne parema hulka.

2008_Pekingi_OM_logo

ETV SÕIDUVIDEO                                        ETV INTERVJUUD

Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo alustasid tugevate tsehhide Vitaseki, Doleceki, Hanaki ja Jirka järel teisena. Tehniliselt ilus sooritus tõstis aga meie mehed õige pea tsehhide ette ja vahe hakkas suurenema. Lõpuveerandil suutis seni kolmandana liikunud Kuuba (Cascaret, Founier, Concepcion, Hernandez) tempot tõsta ja möödus tsehhidest, saades teisena kirja aja 6.03,56. Eesti kvarteti lõpuajaks võeti 6.01,46 ja kolmandana lõpetanud tsehhid said kirja 6.04,95. Viimasena ajaga 6.12,64 lõpetas Sloveenia noor meeskond (Zupanc, Jurse, Jurse, Fistravec).

Eessõudja Raja sõnul kujunes tänane sõit tapvalt raskeks. “Eelsõit tuli lihtsamalt, kui tänane vahesõit. 600 meetrit enne lõppu tundsin, et läheb tõeliselt raskeks”, vaatas Sindi linnast pärit atleet sõidule tagasi.

Eesti kvarteti kena sooritus lubab 14.augustil toimuvas poolfinaalis korralikku tulemust. Selleks, et pääseda A-finaali peavad mehed jõudma kolme parema hulka. Vastasteks on Prantsusmaa, Ukraina, Itaalia, USA ja Kuuba. Esimese poolfinaali koosseis on Tsehhi, Venemaa, Austraalia, Poola, Saksamaa ja Valgevene.