OM: neljapaat kordas Ateena tulemust

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. aug. 2008, 10:46

Täna on Pekingi Olümpiamängude sõudekanalil A ja B-finaalide päev. Eesti paarisaeru neljapaat jäi eile poolfinaaliheitluses napilt A-finaalist välja ning sai koha B-finaalis, mis äsja sõideti. Seal jagati kohad 7-12.

2008_Pekingi_OM_logo

Lisaks Eestile rivistusid stardijoonele Kuuba, Valgevene, Ukraina, Tsehhi ja Ateena Olümpiavõitja Venemaa. Viimane alustaski traditsiooniliselt kõige võimsamalt ja liikus konkurentidest kohe võimsalt ette. Poolel maal olid Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo neljandad, ka Valgevene ja Ukraina liikusid eespool. Nagu tavaks, tõstis eessõudja Raja kolmandal veerandil tempot ja see viis meie kvarteti venelaste järel koguni teiseks. Siiski sai Ukraina nelik sisse uue hoo ja ülipõnev lõpp viis nad Venemaa järele ja napilt Eesti ette teiseks.

Võitjad said ajaks 5.46,17, Ukraina teisena 5.47,89. Eestile andis B-finaali kolmas koht, üldkokkuvõttes OMi üheksanda koha (5.48,12). Neljandana lõpetas Tsehhi (5.50,07), viiendana Valgevene (5.50,74) ja kuuendana Kuuba (5.52,66).

Seega kordas Eesti nelik Ateena tulemust. Toonasest koosseisust osales Pekingi-paatkonnas vaid Igor Kuzmin.

Tänavune koosseis jõudis olümpiaküpseks Matti Killingu juhendamisel.

Täna eesti aja järgi kell 12.10 toimub paarisaeru kahepaatide A-finaal, kus teevad kaasa ka tippvormi saavutanud Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson.