OM: neljapaat on avastardiks valmis

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. aug. 2008, 20:32

Homme teeb Pekingi Olümpiamängude avastardi ka Eesti paarisaeru neljapaat. Kohe eelsõidus on mehi ootamas karm konkurents Venemaa, Itaalia, Tsehhi ja Austraalia näol.

2008_Pekingi_OM_logo

Esitasin paatkonna noorimale liikmele, Kaspar Taimsoole, mõned küsimused:

Kuidas olümpiaoludega kohanenud olete?
Meil on hästi läinud. Homseks eelsõiduks peaksime küllalt erksad olema ja kuigi teame, et kõik vastased on ülitugevad, proovime mitte vahesõitu langeda ja kohe neile korraliku lahingu anda.

On kuulda, et Pekingis on saavutatud hoopis teine minek?
Tõepoolest, paat libiseb ja võib öelda, et oleme kätte saanud pikalt otsitud nn. ”lennutunde”. Sõitsime siin lõike ja väga heast klassist ajad näitasid, et tippvorm on saabunud.

Kuidas treeninguvälist aega sisustanud olete?
Käime õhtuti Olümpiakülas erinevaid lauamänge mängimas. Tunnen, et see võtab pinged maha ja viib mõtted mõneks ajaks stardist eemale.

***

Meie neljane teeb avalähte eesti aja järgi homme kell 11.15. Kolmteist paatkonda on jagatud kolme eelsõitu, kust igast kolm pääseb otse poolfinaali. Esialgu väljajäänud rivistuvad üles vahesõidus, kust selgitatakse veel kolm paremat.
Teine eelsõit: Kuuba, Poola, Prantsusmaa, Valgevene Kolmas eelsõit: Ukraina, USA, Saksamaa, Sloveenia Eesti neljapaat on säilitanud täpselt sama koosseisu, kes mullu võitles riigile välja OM-pileti – Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo. Kõikidel atleetidel peale Kuzmini puudub varasem olümpiakogemus.

625
Eesti neljane OM-veel                               Foto: Ulvi Veiden