OM valikvõistlus: Latin minetas olümpialootused

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. mai 2012, 17:51

Täna on Luzernis toimuval olümpiamängude kvalifikatsiooniregatil kavas vahesõitude päev. Tööd jätkus vaid ühepaadil sõudvale Vladimir Latinile, kuna teised meie paatkonnad pääsesid eelsõitudest otse edasi.

Latini konkurentideks esimeses vahesõidus olid Küprose sõudja Valentinos Sofokleous, makedoonlane Evgheni Sokirka, taanlane Henrik Stephansen ning serblane Marko Marjanovic.

Latin kahe parema sekka ei pääsenud, lõpetades Stephanseni ( 7.38,62) ja Marjanovic’i (7.41,30) järel ajaga 7.57,68 kolmandana ning minetas seega ka olümpialootused. Neljas oli Sokirka (8.04,10) ning viimane Küprose esindaja (8.30,04).

Teisest eelsõidust tagasid poolfinaalikoha venelane Kosov (7.22,0) ning kreeklane Angelopoulos (7.26,40).

Poolfinaalid on kavas teisipäeval, finaalid kolmapäeval. Kui varasemalt oli teada, et valikregatilt kvalifitseerub Londonisse nii meestest kui naistest kolm parimat, on nüüd saadaolev pääsmete arv neli.

Neljapaat teisipäevases finaalis

Homne päev tõotab põnevust, sest kavas on paarisaeru neljapaatide finaalsõit, kus selgub, kas Eesti meeste nelikul Londonisse asja on. Lisaks on Kaisa Pajusalu osalusel kavas ühepaatide poolfinaal, milles selguvad kolmapäevased finalistid.