OM valikvõistlus: Luzernis on kolm Eesti paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. mai 2012, 11:26

Juba eeloleval pühapäeval, 20. mail, tõotab minna ülimalt põnevaks, sest Luzernis Rotsee’l hakatakse jaotama viimaseid Londoni olümpiapääsmeid. Kas Eestile jääb au Etonisse minna mullu pääsme lunastanud paarisaeru kahepaadiga või saab koondis koosnema mitmest alusest, on selge hiljemalt kolmapäeva õhtupoolikuks.

Tutvu stardinimekirjadega!

Luzerni koondist esindama ja fotografeerima siirduv Sõudeliidu president Rein Kilk märkis, et paarisaeru neljapaadimehed, kellelt kindlat pääsme lunastamist oodatakse, on võimu täis. „Neliku tugevust on näidanud hooaja alguse kaks esimest regatti Horvaatias ja Serbias. Neist Belgradis tehtud võistlus andis kinnitust, et oleme suure paatkonnaga maailma eliidis tagasi“, kaardistas Kilk hetkeolukorda.

2012_M4X_Serbia_MKI_F._Fred_Killing
Eesti nelik on olnud hooaja algusest heas hoos. Foto: Fred Killing

Olümpiamängude valikvõistlusel pistab ihaldatud pileti taskusse kaks meeskonda. Kaspar Taimsool, Tõnu Endreksonil, Allar Rajal ning Andrei Jämsäl tuleb vastu astuda kuuele konkurendile. Veele on tulemas Argentiina, Tsehhi, Taani, Prantsusmaa, Ungari ja Sloveenia kvartetid. Kui võrrelda üksteise seniseid tulemusi, siis näiteks Taani, koosseisus Struck, Soegaard, Ludwigsen ja Johannesen jäi 2011. aasta maailmameistrivõistluste C finaalis Eestile kindlalt alla. Toona sõideti koosseisus Jämsä, Endrekson, Anderson ja Kuslap.

Kindlasti tuleb tähele panna tugevat Sloveeniat, kes sõuab rivistuses Grace, Domanjko, Jurse ja Fistravec ning kelle meie nelik alistas soliidse eduga hooaja alguse avaregatil Horvaatias.

Tuntud tegijaid on samas ka Prantsusmaa, Tsehhi ja Argentiina koosseisudes.

Pajusalul seisab ees keeruline ülesanne

Selleks, et hiljuti rahvusvahelie alaliidu poolt noore ja lootustandva sportlasena äramärkimist leidnud Kaisa Pajusalu Londoni-dressi selga saaks tõmmata , peab ta valikvõistlustel elu sõidu tegema. Teatavasti antakse Luzernis Londoni-pilet vaid kolmele atleedile, Rotseel on aga Pajusalul konkurente 16!

Siinkohal toome välja pärnulanna tõsisemate rivaalide tulemustekõverad. Tänavuse maailmakarikasarja 1. etapiga on Pajusalust paremad olnud valikvõistluselgi startivad iirlanna Sanita Puspure, kes üllatas Belgradis 5. kohaga, kuuendana finiseerunud serblanna Iva Obradovic ning seitsmes olnud norralana Tale Gjoertz. Teatavasti oli Pajusalu Belgradis B finaalis kolmas, üldkokkuvõttes aga üheksas.

Kindlasti tasub tähelepanelikult jälgida ameeriklanna Genevra tegemisi, sest just tema jättis Eesti koondislase mullusel MMil B finaalis viimaseks.

Pajusalu tugevate konkurentidena väärivad märkimist ka austraallanna Crow, taanlanna Erichsen, prantslanna Balmary, britt Gamble-Flint, Poola esindaja Gramatyka ning Shveitsi koondislane Naunheim

Latingi peab olümpiakülla pääsemiseks imelise sõidu tegema

Kõige rohkem võistlejaid tuleb kolme Londoni-pileti peale konkureerima meeste ühepaate – 22! Sealhulgas püüab meie mees Vladimir Latin oma unistust ellu viia. Kõige kuulsam mees stardis on muidugi mitmekordne olümpiafinalist belglane Tim Maeyens, kes Pekingi mängudel oli neljas. Tähelepanu väärib ka tuntud austraallane Jared Bidwell, kes tuli 2009. aasta maailmameistrivõistlustel paarisaeru neljapaadil hõbedale.

Võistluste ajakava näeb ette, et eelsõitudega alustatakse pühapäeval. Vahesõidud on kavas esmaspäeval ning neljapaatide finaal teisipäeval. Ühepaadid tulevad lõppvaatuseks võistlusveele kolmapäeval, 23. mail.

Paarisaeru neljapaat jääb Luzerni

Vahetult peale kvalifikatsiooniregatti, 25.-27 mail, sõidetakse Luzernis maailmakarika 2. etapp. Eesti neljapaat on otsustanud võistluskoormuse saamiseks ka seal osaleda, tehes nii treener Matti Killingu juhendamisel läbi väga tugeva võistlustsükli. Latin ja Pajusalu naasevad aga kodumaale.