OM valikvõistlus: Pajusalu olümpiale ei pääsenud

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. mai 2012, 15:37

Täna on Luzernis toimuval Londoni olümpiamängude kvalifikatsiooniregatil viimane võistluspäev. Eile võis Eesti rahvas uhkust tunda meeste paarisaeru neljapaadi olümpiapileti üle. Täna saabus tõehetk ühepaadil sõudva pärnulanna Kaisa Pajusalu jaoks.

Pajusalu, kes oli eilses poolfinaalis kolmanda tulemusega näidanud, et temas on ainest jahtida olümpiapääset, alustas finaali paljulubavalt, liikudes esimesel distantsiveerandil Austraalia esindaja Kim Crow, taanlanna Fie Udby Erichseni ning iirlanna Sanita Puspure järel olümpiakohta tagaval neljandal positsioonil. 500 meetri märgis juhtis Erichsen Crow ees, tihedalt kannul Pajusalu ning iirlanna.Poolel distantsil oli eestlanna langenud viiendaks, tahapoole Puspure’st ning ameeriklannast Genevra Stone’ist.

2012_OM_kval_SUI_Kaisa_Pajusalu_R.Kilk
Kaisa Pajusalu Luzernis.  Foto: Rein Kilk

Võrreldes konkurentidega hakkas Pajusalu tempo langema ning ka serblanna Iva Obradovic sai seetõttu võimaluse oma positsiooni parandada.

Esimesena kvalifitseerus ajaga 7.38,39 Londonisse sõidu konkurentsitu liider Crow. Ülejäänud kohad jagasid Erichsen (7.41,45), Stone (7.44,91) ning tänavuse hooaja üllataja Puspure (7.48,07).

2012_OM_kval_SUI_K.Pajusalu_R.Kilk

Natukene ehk ootamatult peab olümpiat telerist hakkama vaatama Obradovic 7.52,68) ning kahjuks ka Pajusalu, kes saab taas oma olümpiaküpsust näidata 2016. aasta Rio de Janeiro mängude eel.

Pärnu Sõudekeskus Kalevis harjutava Pajusalu treenerid on Ulvi ja Roman Lutoskin