OM kvalifikatsiooniregatt: Jämsä püsib konkurentsis

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. juuni 2008, 12:56

Poznanis toimuvalt Pekingi Olümpiamängude kvalifikatsiooniregatilt tuleb täna häid sõnumeid. Andrei Jämsä sõudis äsja poolfinaali võiduga end A-finaali kuue parema hulka.

2008_Pekingi_OM_logo

Jämsä startis esimeses poolfinaalis, kuhu loos oli vastasteks andnud sloveeni Andraz Kreki, venelase Maxim Zhemaldinovi, Küprose esindaja Valentinos Sofokleouse ja horvaadi Damir Martini. Viiesaja meetri peale jõudis meie koondislane kolmandana, kuid edaspidi hakkas vaikselt ettepoole nihkuma. Sõitu juhtis Krek. Lõpukiirendus osutus Jämsäl siiski võimsamaks ja poolfinaali võit tuli napi paremusega, mille andis aeg 6.58,58. Sloveenist konkurent sai kirja 6.58,74 ja kolmandana liikus edasi Martin ajaga 6.59,14.

Väikese üllatuse valmistas Bulgaariast pärit Aleksandrov, kes favoriidina jäi alles viiendaks (7.03,30) ja OM-pääsme eest enam võistelda ei saa. Jämsä andis mõista, et iga sõiduga on enestunne ja minek järjest paremaks läinud. „Minu parimad sõidud peaksid veel ees olema. Mõnes mõttes on hea teada, et võistluseelsed soosikud Kreibich, Aleksandrov ja Bokums on rivist väljas. Samas on kõik finaali jõudnud äärmiselt tugevad ning homme tuleb raske päev. Õhtul teen lõdvestava treeningu, et end finaaliks ära taastada“, märkis ta.

Teisest poolfinaalist sai loodetult edasi leedulane Mindaugas Griskonis (6.50,48). Järgnesid kreeklane Iannis Christou (6.51,04) ning ameeriklane Kenneth Yurkowski (6.52,69). Täna läheb vahesõidus veele ka Eesti kaheksapaat, et üritada finaalipääsu.

Üheste finaal peetakse homme algusega kell 10.40.