Oxfordile kindel võit

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. märts 2009, 22:26

Täna sõideti Londonis Thames’il taas Oxfordi ja Cambridge’i ülikoolide vahelist kaheksapaatide võiduajamist, mille nagu eelmiselgi aastal võitis tumesinist vormi kandev Oxford.

Loos andis eelise Cambridge’ile, kes sai seetõttu klassikalisse Surrey kurvi siseneda esimesena. Vaatamata sellele sõideti Cambridge’iga võrdselt ning ühe miili punktis näitasid ajamõõtjad sekundi pealt võrdset aega. Ka Hammersmithi silla alla oli seis sisuliselt muutumatu, sest Cambridge juhtis vaid 0,7 sekundiga.

681
Võitjapaatkond                                                                  Foto: theboatrace.org

Väga tihe konkurents sundis võistluste peaarbiitrit andma mõlemale oktetile rohkelt hoiatusi, sest nii mitmelgi korral käisid paatkondade aerud vastasvõistkonna aerude vastu. Kui sõita oli jäänud veerand distantsist tõstis Oxford järsult tempot ning kordas mullust taktikat – ka siis olid nad peaaegu samas kohas piisava edu sisse saanud, et sõit kindlalt võita. Barnes’i silla all, finishis, oli võitjate edu kolm ja pool paadipikkust ning ajaks saadi täpselt 17 minutit.

Oxford vähendas üldist kaotusseisu

Tänane võit oli Oxfordi jaoks viimase viie aasta jooksul juba neljas ja nende kaotuste üldseis vähenes vaid neljani – 2009. aasta seisuga on Cambridge’il 79 võitu Oxfordi 75 vastu.

682
Võidutraditsioon Foto: theboatrace.org

Oxfordi president Colin Smith oli meeskonna etteastega ülimalt rahul. „Tänane strateegia oli agressiivne. Teadsime, et Cambridge’i vastu on meil rohkem jõudu ja et me ka selle ära kasutame“, ütles võitjate liider Smith sõidu järgses intervjuus. Võitjakaheksases sõudsid Michal Plotkowiak, Colin Smith, Alex Hearne, Ben Harrison, Sjoerd Hamburger, Tom Solesbury, George Bridgewater, Ante Kusurin ja roolimees Colin Groshong.

Kaotajate president Henry Pelli märkis, et neil on vastastelt paljugi õppida. Eelkõige vihjas ta kahel viimasel aastal Oxfordile võidu toonud taktikamängule. Eestiski on üliõpilassõudjatel tradistioon, mille kohaselt võtavad Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool üksteisega mõõtu Tartu Tudengite Kevadpäevade raames toimuval duellil.