Paar küsimust Tatjana Jaansonile

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. apr. 2008, 10:32

Tatjana Jaansoni käe all Pekingi OM’iks valmistuv treeninggrupp, kuhu kuuluvad kahepaadiässad Tõnu Endrekson ja Jüri Jaanson ning vigastusest toibunud paarisaeru neljapaadi endine eessõudja Andrei Jämsä, lendasid peale lühikest Sevilla laagrile järgnenud puhkepausi taas võõrsile paremaid ilmastikuolusid otsima.

Esitasin Tatjanale paar küsimust.

Miks just Amsterdam ja kui kauaks?
Läheme sinna soodsate ilmaolude pärast ja kaheks nädalaks. Jüri on oma pika karjääri jooksul pidevalt Hollandis kvaliteetselt treenida saanud. Pealegi ei lähe me kodust väga kaugele, nii et reis pole sugugi väsitav.

Milline saab olema treeningute iseloom?
Teeme selle suhteliselt lühikese perioodi jooksul kõike – sõuame pikki lõdvestavaid otsi, kuid üha enam hakkame tähelepanu pöörama kiiruslike võimete lihvimisele.

Kuidas on meeste tervis koormustele vastu pidanud?
Kõik on terved püsinud ja see on meie töös kõige tähtsam. Loomulikult sülitan praegu kolm korda üle õla! Millal teevad hoolealused hooaja esimese stardi? Olümpiahooajal saab esimene suur etteaste olema maailmakarika 3. etapp, mis toimub 20.-22. juunini Poznanis (Poola). Kuid kindlasti stardime eelnevalt ka väiksematel üritustel eesmärgiga kohaneda võistlusolukordades.

557
Peale mullust Luzerni MK-etapi võitu          Foto: Robert Väli