Pärnakad püstitavad maratoniraja äärde oma TP

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. jaan. 2009, 23:33

Sõudjad on teadagi kõva suusarahvas. Eks suundu ju esimesel võimalusel talvist ettevalmistust läbi viivad veesportlased lumele mahukilomeetreid koguma. Tartu maratoni lähenedes tulid Pärnu sõudjad välja Eestis suhteliselt uudse ja huvitava ideega. Nimelt on Sõudeklubi ”Pärnu” algatanud initsiatiivi, mille kohaselt paigaldab klubi 15. veebruaril toimuval suusapeol maratonirajale klubi-nimelise teenindustelgi.

Eelkõige on see mõeldud klubi liikmetele, keda on starti minemas ligi kolmkümmend, sealhulgas on olümpiahõbe Tõnu Endrekson. ”Pakume enam-vähem kõike seda, mida tavalised raja TP-d ehk siis rammu andvat jooki-sööki, üles saab olema seatud suusahooldusnurk ja punkti varustame ka tagavara keppide ning muu vajamineva inventariga”, iseloomustas projekti klubi juhataja Arvo Loorits. ”Kuna meilt on starti minemas suur hulk inimesi, siis on osalejail hea teada, et just neid ootab poolel distantsil nn ”oma koht”, märkis Loorits.

Klubi leppis Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelguga projekti osas juba varakult kokku, kusjuures korralduse jaoks oli see meeldivaks ja omapäraseks initsiatiiviks. ”Ühelt poolt on vägagi tervitatav, et ideega välja tuldi. Rootsi legendaarsel 90 km pikkusel Vasaloppetil on taoline suusakultuur ürituse lahutamatuks osaks, mis loob meeleolu ja teeb ka osalejate tunde rajal veel mõnusamaks”, kommenteeris Kelk pärnakate mõtet.

Teenindustelk kerkib paar kilomeetrit peale poolmaratoni stardijoont klubi liikme Erik Meriste võistlustrassi äärde jäävale maatükile. Loomulikult ootavad initsiaatorid ”külla” ka teisi Eesti sõudjatest osalejaid.

 

Foto: Margus Ansu/SCANPIX