Pajusalu on sisesõudmise maailmameister

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. veebr. 2011, 11:48

Möödunud ööl toimusid USAs Bostonis sõudmise mitteametlikud maailmameistrivõistlused, mis pakkusid eestlastele rõõmusõnumi – Kaisa Pajusalu on tänavune ala maailmameister.

Tulemused; naiste finaalsõit

Pajusalu edestas 2000 meetri distantsil 216 naise konkurentsis veenvalt mullugi MMil hõbeda saavutanud ja tavasõudmises maailma eliiti kuuluvat venelannat Julia Levinat. Kulla tõi Pärnu Sõudekeskus Kalevis treenivale Pajusalule aeg 6.41,3, Levina sai resultaadiks 6.45,3 ning kolmandana lõpetanud hollandlanna Jenny vand Dobben de Bruijn 6.47,6.

Pajusalu_CRASH_B

Pajusalu osales Crash-b’l ka mullu.       Foto: www.crash-b.org

Pajusaluga ühenduses olnud treener Ulvi Lutoškin vahendas soudeliit.ee-le, et MMil sõidetud väga tugeva tulemuse taga on hoolealuse suur pühendumus.
“Kaisa võttis õpingutest puhkust ning keskendub hetkel ainult sõudmisele. Sportlase põhivastupidavus on oluliselt paranenud ning see annab tugeva aluse edasiseks arenguks vee peal”, märkis juhendaja.

“Bostonis kulges esimene distantsipool oodatust kergemalt. Pealegi andis Kaisale lisajõudu hõbeda pälvinud Levina tagasihoidlik algus. Loomulikult teeb erilist heameelt, et suutsime sõita ka uue isikliku tippmargi, mis alles nädalapäevad tagasi oli jõudnud uuele tasemel ja sai nüüd taas löödud kahe sekundiga”, lisas Lutoškin.

Treener Lutoškin andis aimu, et tänavusel hooajal on põhieesmärke kaks: edukas esinemine alla 23.aastaste maailmameistrivõistlustel, kus Pajusalu saab oma vanusega võistelda viimast aastat ning loomulikult maailmameistrivõistlused, kus jagatakse välja Londoni olümpiamängude pääsmed.

Pajusalu saabub kodumaale homme kell 13.05

Värsket maailmameistrit on kõikidel toetajatel ja fännidel võimalik tervitada juba homme kell 13.05 Tallinna Lennujaamas.

Meestest on tänavune ala maailmameister ameeriklane Conlin McCabe, kel kulus võistlusmaa läbimiseks 5.48,0.

C.R.A.S.H-B nime kandev maailma suurim sisesõudmise võistlus on eestlasi näinud varemgi – mullu osalesid jõuproovil 2. koha saavutanud Allar Raja ning 7. positsioonil lõpetanud Kaspar Taimsoo, varasematel aastatel on tugevaid tulemusi näidanud Tõnu Endrekson.