Parasõudjad Peerna ja Sarapuu läbisid sõudemasinal esimesena 100 kilomeetrit

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. mai 2014, 18:08

10. mail Tallinnas toimunud sisesõudmisvõistluse 100 kilomeetri sõidus hiilgasid maailmarekordi sõudnud Tiina Kapten ning esimeste parasõudjatena ultradistantsi läbinud Siim Sarapuu ja Randel Peerna.

Ajaga 7:34.42,8 sekundit lõpetanud Kapteni sõnul kujunes jõuproov mõnevõrra kergemaks kui algul kardetud.

„Kui 75 kilomeetrit läbitud sai, mõistsin, et kõik laabub ja enam alla anda ei saa. Lõpuks oli väga palju abi ka arvukaist kaasaelajaist, kelle ergutushüüded palju indu süstisid”, kirjeldas värske rekordiomanik väärilise tasu toonud sõidu kulgu.

2014 C2 100km sõit Peerna ja Sarapuu Foto soudespinning.ee
Siim Sarapuu võistkonnakaaslast Randel Peernat ergutamas. Foto: www.soudespinning.ee

Pärnakad Randel Peerna ja Siim Sarapuu, kes esimeste parasportlastena maailmas läbisid 100km pikkuse võistlusmaa, said ajaks 7:28.1,1, millega sündis ka maailmarekord.

„Kuna valmistusime võistluseks päris pikalt, olime startides enesekindlad. Katkestamise mõtet ei tekkinud kordagi“, avaldas Peerna peale võistlust.

Võistlustel startisid nii mees- ja naiskonnad, aga ka segatiimid.

Meeskondadest võitis koosseis “Rekordi Nimel”, saades resultaadiks 5:6.11,2. Võistkonda kuulusid Rait Merisaar, Kaido Ruul, Marko Kadakas, Kristo Kauder, Rainer Saad, Jaanus Jaeger, Mikk Raudsepp ja Marti Taru.

Naiskondadest saatis tulemusega 6:12.36,7 edu  „Naised Mustas“. Uue Eesti rekordi püstitamisse andsid panuse Agnes Pajur, Sirli Kruusmaa, Maarja-Liis Salumäe, Grete Piirsoo, Keidi Kütt, Anu Kalda, Merike Ellen ja Triin Kaal.

Kiireim segavõistkond oli „Harku Säga“, kes lõpetas võistluse ajaga 5:50.42,5. Koosseisu kuulusid Kadi-Kroon Laur, Irma Elo, Liis Kraut, Clelia Piirsoo, Ülle Kalder, Peeter Rakitin, Erik Janson, Piia Tamm, Indrek Luik, Brandon Rahe, Jüri Ellen ja Aivar Vaus.