Pärnu ja Viljandi sõudeklubid koguvad kampaaniatega paadiostuks lisaraha

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. veebr. 2019, 17:27

Pärnu ja Viljandi sõudeklubid alustasid kevadiste heategevuskampaaniatega, millega koguvad noorsõudjatele toetust uute paatide soetamiseks.

Viljandi sõudeklubi korraldab 7. märtsil heategevusliku kontserdi, kus magnetiks on Tõnis Mägi. Avatud on kohvikud, näitus neljapaadi eessõudja Kaspar Taimsoo sporditeest ning välgub oksjonihaamer, mis paneb müüki luksusliku voodi, uue auto kasutusõiguse ja muudki. Kõik tulud lähevad 40 000 eurot maksva uue kaheksapaadi fondi, kusjuures korraldajad loodavad tuluõhtul saada katet vajaminevast summast veerandile.

Programmi tutvustuses seisab, et praegu kasutuses olev kaheksapaat pärineb 1984. aastast ning vajab hädasti kõrvale kaasaegsemat sõpra.  38 tegevusaasta jooksul on Viljandist sirgunud arvukalt teenekaid sportlasi, kes on esindanud Eestit nii kodu- kui välismaistel võistlustel. Esmalt meenuvad Jüri Jaansoni, Kaspar Taimsoo ja Kaur Kuslapi nimed.

Viljandi paadikampaaniat toetavad A Le Coq, Liviko, Amserv/Toyota, Fruitexpress, trükikoda Hetika, Ipse, Dentes Hambaravi, Toom Tekstiil, Aasa külalistemaja, Grand Hotel Viljandi, Paulig Coffee Estonia, Eesti Sõudeliit, Sirli Catering, Luuna Pagar ning Maks&Moorits.

Oma toetust Viljandi sõudjatele saavad näidata kõik needki, kes kontserti ja tuluõhtut nautima ei lähe. Selleks pole vaja teha muud, kui teostada võimetekohane ülekanne märksõnaga “toetuseks” MTÜ Viljandi Sõudeklubi arveldusarvele EE731010302007042005.

Pärnu sõudeklubid ja rotaryd ühendasid jõud

Pärnakadki plaanivad paadikuuri sisu uuendada. Selleks tarbeks lõid seljad kokku linna mõlemad sõudeklubid ning Pärnu Rotary Klubi. 24. jaanuaril sõlmitud koostöölepingus seisab, et Pärnu noorsõudjad vajavad uusi, algajatele mõeldud õppepaate ning selleks korraldatakse korjandus. Nii Pärnu Sõudekeskus Kalevi kui Pärnu sõudeklubi noorsportlaste (60-75 kg) tarbeks on tänavuseks hooajaks vaja neli uut ühe- ning kaks paarisaerulist kahepaati, mis jaotatakse kahe organisatsiooni vahel võrdselt – kummalegi kaks ühepaati ja üks kahepaat.

Kampaania tutvustuses kirjeldatakse, et noortele mõeldud õppepaatide puudus on kimbutanud mõlemaid klubisid läbi aegade. Selleks, et kasvatada tippsportlasi, on aga vaja laiapõhjalist noorteprogrammi. Sõudmine on läbi aegade olnud Eesti üks edukaim olümpiaala, kusjuures Pärnu roll sõudjate kasvatamisel on olnud mastaapne. Tänanegi sõudjate edu rahvusvahelisel areenil on tulnud paljuski pärnakate kaaspanusel ning uute Tõnude, Allarite ja Andreide kasvatamiseks on vaja kaasaegset materiaalset keskkonda.

Pärnu Rotary Klubi tagab igale annetajale tähelepanu: tänusõnad mõlema sõudeklubi noorsportlastelt ning vastavalt panuse suurusele toetaja äramärkimise. Kõik üle 100 euroga panustajad leiavad oma nime mõlema sõudeklubi veebilehelt, enam kui 500 eurose annetuse tegijad märgitakse ära uutel paatidel ning rohkem kui 1000 eurot kinkivad heategijad saavad lisaks personaalse sõudeteemalise meene.

Annetusi saab teha MTÜ Pärnu Rotary Klubi arvelduskontole: IBAN EE812200221011895643, Swedbank või SA Pärnu Rotary Noortefondi arvele IBAN EE681010220036771018, SEB Pank (tulumaksusoodustusega ühingu nimekirjas).

Loe lisaks “Sakalas”: Sõudjad hakkavad kontserdil kaheksapaadi raha koguma