Pärnu klubi vahetas nime

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. aug. 2010, 00:00
Pärnus Räämal asuv klubi, siiani tuntud kui Sõudeklubi „Pärnu“, viis põhikirja (registrisse) sisse muudatuse, millega nüüdsest muutub Pärnu Sõudeklubiks.
Parnu_sk_aer
Peapõhjusena tingis nimevahetuse käepärasem keelekasutus. Kõik üldandmed, s.h registrikood jäävad samaks.
Pärnu Sõudeklubi jaoks on 2010. aasta olnud murranguline. Peale seda, kui olles tiritud vähemalt 12-aastat väldanud omandivaidluse probleemi, millega ESS Põhjakotkas omandas talle riigikorra muutumisel sülle kukkunud suurkinnistu, võib nüüd ametlikult öelda, et protsess on lõppenud.
Tonu-Juri_Peking_2008Klubi nimekaimad liiikmed Tõnu Endrekson ja Jüri Jaanson.               Foto: Rein Kilk
Nimelt sõlmis  Pärnu linn lepingu, millega ostab lähima paari aasta jooksul alusetult rikastunud ning sõudespordi “arendamise” sildi all tegutsenud spordiseltsilt maatüki lõplikult välja ning määras värske kinnistuomanikuna klubile, kes plaanib tingimuste kaasajastamiseks asuda investeerima,  esialgu viieks aastaks selle tasuta kasutamise õiguse.
Jätkamaks paremkaldal Pärnu sõudespordi traditsioone, on klubil lähiajal kavas tegevus viia etappi, kus Pärnu Linnavolikogult taotletakse pikemaajalist hoonestusõigust.
Nii on lootust, et Jüri Jaansoni, Tõnu Endreksoni ja Andrei Jämsä koduklubi saab lähima kolme aasta jooksul kaasaegsetele nõuetele vastavaks.
Pärnu Sõudeklubi on siiani Eesti klubidest ainus, kes pole juriidiliste probleemide tõttu suutnud spordibaasi renoveerida või üles ehitada.