Pärnumaa meistrivõistlustel näeb kõiki tippe

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. dets. 2015, 14:03

Laupäeval, 19. detsembril, jätkub Pärnus toimuva II etapiga EMT-Elioni sisesõudmise sari, kus teiste seas teevad kaasa Rio olümpiamängudeks valmistuvad neljapaadi liikmed.

Kõige muu hulgas on tegemist ka Pärnumaa meistrivõistluste ja Sõudekeskus Kalevi lahtise esivõistlustega, millest võtab eelülesandmise põhjal osa ligi 300 erinevas vanuses ja võimetega huvilist. Teiste seas on starti oodata Kaspar Taimsood, Tõnu Endreksoni, Andrei Jämsät ja Allar Rajat, kel seljataga Horvaatia veelaager ning sõudemasinal tahtmine hetkevormi testida.

Tavapäratult on võistluste programm ehitatud üles põhimõttel, et meeste sõidud on kavas juba võistluste alguses. Tipptegijate osalusel toimuvat sõitu on Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis võimalik jälgida stardiga kell 12.10. Eriti põnev saab olema Raja ja Endreksoni omavaheline mõõduvõtt, sest esimene on suutnud paari viimase aastaga vanemale rivaalile juba haardeulatusse jõudnud.

Võistlustest võtavad osa nii noored, veteranid kui ka parasõudjad. Esimene start meeste vabaklassi ja kergekaalu osalusel saab lähte täpselt südapäeval. Võistluspäeva lõpetab kell 16 startiv naiste sõit.

Sõudeliidu suursponsori EMT-Elioni nime kandev sõudesari koosneb neljast etapist. Juba toimunud pika distantsi Eesti meistrivõistlustele ning startivate Pärnumaa meistrivõistlustele on kavas rahvusvahelist kõlapinda hõlmav „Alfa“ ning veebruaris peetavad 2000 meetri riigi meistrivõistlused.