Pärnus jagati noortemedaleid

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. aug. 2017, 21:19

Läinud nädalavahetusel toimusid Pärnus U19 ja U23 vanuseklasside sõudmise Eesti meistrivõistlused, pannes proovile kõik riigi suurimate klubide koondised. Seitsme kullaga osutus edukaimaks Pärnu Sõudeklubi esindus.

Ühtekokku jagati medalikomplektid välja 26 erinevas kategoorias. Kuni 13-aastased, ehk C vanusegrupi sõudjad, läbisid tuhat, kõik vanemad kaks tuhat meetrit tähistatud rajal. Seejuures anti noorimate start esmakordselt alalt, kust ka klassikalise võistlusmaa stardid (Varem on antud lahtine, paadihoidikuteta, lähe 1 km distantsimärgisest – V.M).

Individuaalselt parima au jagunes kuue noorsõudja vahel, kes kõik võitsid kolm kuldmedalit. Jan Karl Oberacker Pärnu Sõudeklubist võitis ühepaadil, koos Teet Tuulikuga paarisaeru kahepaadil ning oli klubikaaslastega võidukas kaheksapaadilgi. Narva noormees Mihail Kuštein krooniti meistriks A-vanusegrupi ühepaadil, Nikita Gorloviga paarisaeru kahepaadil ning koos Narva klubi esindusega ka paarisaeru neljapaadil. Pärnu Sõudekeskus Kalevi neiud Karoliina Turkova, Kaia-Liis Peks, Kristel Gustavson ja Grete Alttoa valitsesid tüdrukute A-klassi suurtel paatidel, olles parimad nii paarisaeru kui roolijata neljapaadil ning koduklubi esinduses kaheksapaadil.

Enim meistritiitleid, seitse, kogunes Rääma linnaosas tegutseva Pärnu Sõudeklubi auhinnakappi. Pärnu Sõudekeskus Kalev pälvis kuus ning Narva Spordikool Energia viis kuldmedalit. Kuldasid võitsid ka Tallinna ja Viljandi sõudeklubide (kumbki kolm) ning SAK Tartu (kaks) esindused. Kõik tulemused on leitavad veebilehe tulemuste rubriigist.

„Eraldi toon välja Narva klubi südi esitluse, kuna nii edukad pole nad medalitabelis aastaid olnud. Tänavusi võistlusi saatis ka korralduslik edu, mistõttu kiidan nii kohtunikke, tehnilisi korraldajaid, treenereid ja kõiki teisi osapooli“, loetles sõudeliidu peasekretär Robert Väli jõuproovi saatnud märksõnu.

Juba järgmisel nädalavahetusel, 19.-20. augustil, peetakse suvepealinnas täiskasvanute ja veteranide meistrivõistlused, kust võtavad osa ka maailmameistrivõistlusteks valmistuvad tipud.