1

Pärnus mälestati spordijuhti Erich Wilhelm Seilerit sõuderegatiga

Laupäeval peetud Eesti karikavõistluste järel jäid paljud sõudjad – eelkõige nooremad – Pärnusse kunagise sõudeaktivisti Erich Wilhelm Seileri mälestusregatile, kus võtsid mõõtu ühe- ja kahepaatidel.

Naiste ühepaadil oli kiireim päev varem eesti karika võitnud Greta Jaanson (SK Pärnu), aeg 8.00,1. Järgnesid 8.08,3ga Rachel Kõllo (SAK Tartu) ja 8.11,7ga Helene Dimitrijev (Viljandi SK). Meeste samas paadiklassis pani konkurendid 7.20ga paika Johann Poolak (SK Kalev). Teise-kolmandana finišeerisid Ander Koppel (SK Kalev) ja Rein Muda (SAK Tartu), ajad vastavalt 7.22,1 ja 7.25,7.

1922. aastal Pärnus sündinud, 63aastasena sealsamas manala teed läinud Seiler oli tunnustatud suvepealinna sporditegelane, kes tegutses mitmel rindel: lisaks treeneriametile tegutses ta kohtunikuna ja rääkis kaasa Pärnu spordielu edendamise teemadel. Teiste seas omandasid Seileri käe all teadmisiEndla Mandel, Peeter Mardna, Andrus Suija, Andres Veerma, Aado Pind, Eduard Ždanovitš, Mihkel Leppik, Evi Lepik ja Jaan Tults.

Kõik tulemused

500 meetrit

Tüdrukute D-klassi (11-12aastased) ühepaat: 1. Liisa Oras (Viljandi SK, aeg 2.10,6), 2. Alina Rõbnikova (Emajõe AK, 2.19,1), 3. Meribel Pau (Tallinna SK, 2.37,4).
Poiste D-klassi ühepaat: 1. Magnus Liier (Pärnu SK, 2.15,7), 2. Ardon Kivisild (Pärnu SK, 2.49).
Paarisaeru kahepaat segakoosseisudele (mix): 1. Andrei Jämsä, Greta Jaanson (Pärnu SK, 1.33,7), 2. Annabel Aron, Margus Kodasma (Pärnu SK, 1.35,6), 3. Kristho Kaldmaa, Rachel Kõllo (SAK Tartu, 1.36,1).

1000 meetrit

Tüdrukute B-klassi (15-16aastased) paarisaeru kahepaat: 1. Sigrid Luts, Kaisa Olesk (SAK Tartu, 3.48,4), 2. Marilin Aak, Mariliis Aak (Pärnu SK, 3.56,4), 3. Alina Toropova, Margarita Grigalyunayte (Emajõe AK, 4.11,4).
Poiste B-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Karl-Joosep Orav, Kristho Kaldmaa (Pärnu SK, 3.35,5), 2. Kert Allik, Robin Hunt (Pärnu SK, 3.35,5), 3. Tobias Varik, Günther-Andreas Vaaro (SK Kalev, 3.40,2).
Poiste C-klassi ühepaat: 1. Oliver Hanson (SAK Tartu, 3.46,4), 2. Nikolai Kiradi (Pärnu SK, 3.55,7), 3. Marcus Viks (Pärnu SK, 4.01,4).
Tüdrukute C-klassi ühepaat: 1. Bärbel Rõõm (Pärnu SK, 4.19,5), 2. Viktoria Tõnismäe (SAK Tartu, 4.27,1), 3. Lisete Mänd (Pärnu SK, 4.32).

 2000 meetrit

Naiste ühepaat: 1. Greta Jaanson (Pärnu SK, 8.00,1), 2. Rachel Kõllo (SAK Tartu, 8.08,3), 3. Helene Dimitrijev (Viljandi SK, 8.11,7).
Meeste roolijata kahepaat: 1. Martin Rahuoja, Margus Kodasma (Pärnu SK, 7.05,1), 2. Rasmus Jõesaar, Raiko Taave Tammjärv (Pärnu SK, 7.08,5).
Poiste A-klassi (17-18aastased) ühepaat: 1. Rainer Oras (Viljandi SK, 7.29,7), 2. Artjom Holostõhh (Tallinna SK, 7.31), 3. Karl Kristofer Orgse (Tallinna SK, 7.32,9).
Tüdrukute A-klassi ühepaat: 1. Kaisa Olesk (SAK Tartu, aeg 8.33,1), 2. Gerli Endrekson (Viljandi SK, 8.34,8), 3. Doris Meinbek (Viljandi SK, 8.54,9).
Meeste ühepaat: 1. Johann Poolak (SK Kalev, 7.20), 2. Ander Koppel (SK Kalev, 7.22,1), 3. Rein Muda (SAK Tartu, 7.25,7).

Jõuproovi finišiprotokoll on leitav siin.