Pärnus stardivad reedel Balti meistrivõistlused

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. juuli 2014, 08:12

Reedel, 18. juulil stardivad Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa koondiste osavõtul Baltimaade lahtised meistrivõistlused. Jõuproov on kahepäevane ning toob teiste seas veele nädal tagasi Luzerni MK-etapil 2. koha saavutanud Eesti paarisaeru neljapaadi.

Baltimaade meistrivõistluste korraldamine on taas eestlaste kätes ning nagu varasemalt, toimuvad ka sel korral võistlused Pärnu jõe sõudestaadionil. Reedese programmi avab kell 16.00 naiste ühepaatide võistlusklass ning võtab kell 20.00 kokku 1000 meetril peetav meesveteranide paarisaeru neljapaatide sõit.

2014 MK III M4x poolfinaal
Taamal Eesti neljapaat Luzerni MK-etapi poolfinaalis. Foto: Fred Killing

Laupäeval stardivad sõidud kell 11 taas naiste ühepaatidega ning meistrivõistlustele tõmbab joone alla kell 13.30 algav meesveteranide paarisaeru neljapaatide finaalsõit.

Veele on mõlemal päeval tulemas ka Eesti paarisaeru neljapaat rivistuses Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap. Kvartett saavutas nädal tagasi toimunud Luzerni maailmakarikasarja etapil 2. koha ning võtab Balti meistrivõistlusi kui tugevat treeningvõistlust enne augusti lõpus Amsterdamis toimuvaid maailmameistrivõistlusi. Eesti eliitpaatkonna sõitu on võimalik jälgida reedel kell 19 ning laupäeval kell 12.35.