Pika distantsi Eesti meistriks krooniti Allar Raja

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. nov. 2018, 13:28

Laupäeval, 24. novembril Viljandis toimunud sisesõudmise pikkade distantside Eesti esivõistlustel krooniti meistriks Alla Raja.

Vaid loetud päevad tagasi Hispaaniast rattalaagrist naasnud olümpiapronks Raja kiitis organismi head aeroobset võimekust ning hindas 6000 meetri distantsil meistrikulla toonud tulemust (19 minutit ja 10 sekundit) ootuspäraseks. „Olen sel aastaajal varemgi sarnaseid aegu sõitnud, mis tõestab, et minu ettevalmistus on kulgenud siiani edukalt. Viibisin kümmekond päeva Gironas, kus peamiselt rattasadulas rassides kogunes 23 treeningtundi nädalas,“ rääkis Raja ning lisas, et tavapärane rattatreening kestis 3,5 kuni 4 tundi ja selle aja jooksul läbis ta keskmiselt 110 kilomeetrit. Edaspidi plaanib Raja keskenduda jõusaalis treenimisele ning sõudemasinalgi saab olema kandev roll.

Hõbemedali pälvis tugeva sõidu teinud Sten-Erik Anderson (19.22,1) ning pronksi Andrei Jämsä (19.43,9).

Alla 23-aastaste meeste vanuserühmas kuulus meistrikuld narvalasele Nikita Konstantinovile (19.46,9). Järgnesid Kristjan Lindsalu (Tallinna sõudeklubi, 19.58,1) ja Johann Poolak (Pärnu Kalev, 20.03). Meeste kergekaalus võitis kulla TÜ Akadeemisele spordiklubi liige Karl August Ruusalepp (20.18,4). Narva sõudja Mikhail Kushteyn platseerus teiseks (20.51,3) ning Ander Koppel Pärnu Kalevist kolmandaks (20.53,1). Poiste A klassis tegi märkimisväärse tulemuse Viljandi noormees Leo Muiste, sõudes koguni alla 20 minuti: 19.54,5. Tallinlane Jaan-Sander Klein sai hõbeda (20.33,3) ning tema klubikaaslane Uku Siim Timmusk pronksi (21.03,9). Naiste arvestuses tegi võistluse kaasa vaid kaks atleeti. Kuldmedali võitis SAK Tartu esindaja Maria Zankow (23.28,7). Naiste kergekaalus jättis võidu koju viljandlanna Eve Sankovski (24.40,6). Teiseks platseerus Narva sõudja Olesja Tšernousova (25.51,8) ning kolmandaks Viljandi esindaja Silja Tooming (26.59,7). Tüdrukute A vanuseklassi kuldmedali pälvis Pärnu Kalevi esindaja Kadri Vilbaste (23.08,9) Annabel Aroni (Pärnu sõudeklubi, 23.24,6) ning Liisa-Marie Lääne (Tallinna sõudeklubi, 23.47) ees. Alla 23-aastaste naiste meistriks krooniti pärnulanna Liisu Mitt (22.23,9). Järgnesid Grete Alttoa (Pärnu Kalev, 22.50,7) ja Kärolyn Mäesaar (Viljandi sõudeklubi, 22.58,7).

Tädrukute B vanusegrupi ülekaalukalt parimaks osutus narvalanna Uljana Safonova (24.19,2). Hõbeda võitis Jane-Riin Nõmmsalu (Pärnu Kalev, 24.55,2) ning pronksmedali Doris Meinbek (Viljandi sõudeklubi, 25.15,5). Poiste samas vanuserühmas võidutses Rainer Oras Viljandi sõudeklubist (21.29,3). Teine oli TÜ Akadeemilise spordiklubi atleet Kaarel Kiiver (21.51,5) ning kolmas Markus Uibo SAK Tartust (21.57).

Naisveteranide 30+ vanusegrupis võitis meistritiitli Helen Tinkus (Pärnu Kalev, 23.35,3). N40+ grupis oli parim sõudespinningu esindaja Tiina Kapten (23.16,1) ning N50+ grupis Tatjana Jaanson (Pärnu sõudeklubi, 24.17,4). Nooremate meesveteranide (M30+) arvestuses platseerus esimeseks Indrek Vait (sõudespinning, 20.47,1). M40+ meistrikulla võitis Järva-Jaani RSK esindaja Aivar Lagenõmm (21.09,5) ning M50+ arvestuses Kalevi jalgrattakooli ridadesse kuuluv Aivar Jürgenson (20.52,8). Võistlejaid jagus eakamategi võistlusklassidesse: M60+ meistriks tuli Väike-Maarja RSK liige Ants Einsalu (20.52,4) ning M70+ meistritiitli võitis sama klubi esindaja Enno Aoveer (26.59,4).

C klassi esindajad (13-14aastased) ning parasõudjad pingutasid 3000 meetri võistlusmaal. Tüdrukute C grupis võitis kuldmedali Viljandi sõudja Gerli Endrekson (12.38,2). Järgnesid Kadi-Leen Peedimaa ning Mariann Must Pärnu Kalevist (ajad vastavalt 13.13,4 ja 13.16,8). Poiste vanuseklassis võttis napi võidu SAK Tartu noormees Karl-Joosep Orav (11.38,6). Vaid napi kümnendikuga pidi kaotust tunnistama võitja klubikaaslane Kristho Kaldmaa. Pronksi pälvis narvalane Anton Kašurnikov (12.15,5).

Parasõudmise erinevates kategooriates võitsid meistritiitlid Ergo Mets (EVVÜ, 11.46,7), Agor Tettermann (Pärnu sõudeklubi, 12.51,2) ja Birgit Näppi (Pärnu sõudeklubi, 14.17).

Viljandis toimunud jõuproov oli sisesõudmise sarja esimeseks etapiks. Järgmisena on 15. detsembril kavas suvepealinnas peetavad Pärnumaa meistrivõistlused. Uude aastasse jäävad klassikaline „Alfa“ ning kevadel toimuvad 2000 meetri distantsi Eesti meistrivõistlused.

Postituse foto: poiste A klassi esikolmik Klein (vasakult), Muiste ja Timmusk (autor Jaarek Konsa)