Põnevat Uus-Meremaalt – Drysdale vs Waddell

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. veebr. 2008, 13:02

Hiljuti toimunud Uus-Meremaa meistrivõistlused andsid aimu, kui põnevaks läheb konkurents maailma ühte tugevaimasse koondisse pääsemise üle.

Endisaegade hiilgus Rob Waddell on võimsalt tagasi, oma positsiooni ei soovi aga loovutada viimaste aastate valitseja Mahe Drysdale. Kuigi kohalikud meistrivõistlused ei kuulu ametlikku selektsioonisüsteemi, andsid need märku, et 29. veebruaril Karapiro järvel algavad ja nädal aega kestvad valikvõistlused kujunevad suureks põnevusetenduseks. Teatavasti on avamerepurjetamisest armastatud ala juurde tagasi pöördunud Sydney Olümpiavõitja Rob Waddel, kelle hetke suurimaks sportlikuks ambitsiooniks on Pekingi koondisse ühepaadikoha kindlustamine ja seal edukas esinemine. Selleks tuleb tal alistada viimastel aastatel võitmatuna püsinud mitmekordne ühepaadi maailmameister, kaasmaalane Mahe Drysdale.

Waddelli paljulubav algus

Tormiilmas toimunud saareriigi esivõistlustel domineeris Waddel, kes viimasel paaril nädalal oli lihvinud kiiruslikke võimeid. Drysdale andis märku ebaõnnestunud stardist, kuid ei heitnud meelt ning avaldas lootust, et OM-valikvõistlusteks on ta täies hiilguses tagasi ja heitleb ühepaadipääsme eest. Kaotajale kindlustatakse siiski koondisekoht – tõenäoliselt paarisaeru kahe-või neljapaadis. Pekingi OM-koondis tehakse teatavaks 7. märtsil.

563
Veel vanaviisi: Uus-Meremaa “Aasta Sportlase 2007” valimine – sõudja Drysdale kui parim individuaalsportlane, purjetaja Waddell “Aasta Võistkond 2007” nominent.