Port Artur võtab sõudjad soojalt vastu

Eesti Sõudeliit   |   8. sept. 2015, 14:26

Port Artur
Eesti Sõudeliit

Eesti sõudespordi pikaaegne toetaja Port Artur korraldab homme, kolmapäeval Pärnus piduliku vastuvõtu maailmameistrivõistlustel suurepäraselt esinenud Eesti sõudjatele. Kõik Pärnu spordisõbrad on oodatud sõudjaid tervitama Port Artur 2 homme kell 14. Sõudepronksi võitnud Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo ning veerandfinalistid Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson jagavad autogramme ja muljeid meistrivõistluste võistlustest.

„Oleme aastaid päev-päevalt näinud sõudjate ettevalmistust olümpiaks. Imetlenud nende tahtejõudu ja võistlustele kaasa elanud. Uhke tunne on taas Pärnu poisid olümpiale saata,“ märkis Port Artur Grupi juhatuse liige Viljo Vetik. „Sõudmine on Pärnu visiitkaart maailmas. Täname pikaaegse toetuse eest Pärnu kaubanduskeskust Port Arturit. Ilma sõprade ja toetajateta me selliseid maailmatasemel tulemusi ei teeks,“ märkis Eesti Sõudeliidu peasekretär Robert Väli.

Pärnu sõudeklubid hoolitsevad ka sõudesportlaste juurdekasvu eest. Homsele kohtumisele sõudesangaritega on oodatud noored sõudehuvilised koos vanematega, et kohapeal katsetada sõudmist ergomeetritel, uurida sõudmistreeningute kohta Pärnus nii sõudjailt kui parimailt treenereilt.
Port Artur pakub sõudesõpradele vaarika-vahukoore torti.

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo võitis maailmameistrivõistluste pronksmedali Saksamaa ja Austraalia järel. Suurepärased tulemused tõid meeskonnale oodatud pääsu Rio olümpiale.