Port Arturis startis Endreksoni paadikampaania

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. märts 2010, 00:00

PRESSITEADE

Port Artur Grupp aitab Tõnu Endreksonile uue paadi osta 

Eesti Sõudeliit ja Port Artur Grupp allkirjastasid täna lepingu, millega Port Artur Grupp aitab osta uue paadi sõudja Tõnu Endreksonile, et sellega harjutades ja võisteldes võiks tulla maksimumtulemus 2012. aasta Londoni olümpiamängudel. Omalt poolt liitus Endreksoni toetusprojektiga ka Pärnu linnavalitsus, otsustades selleks puhuks eraldada reservfondist 30 000 krooni. Paadiostu ja sõudjate edenemisega lubas avalikkust kursis hoida samuti kokkuleppega liitunud Pärnu Postimees.

ERR klipp

“Sõudeliit on pidevalt otsinud uusi toetajaid, kes aitaks ellu viia meie sportlaste ja nende treenerite unistusi. Nii pöördusime ka Port Arturi poole,” rääkis Eesti Sõudeliidu president Rein Kilk. “Täna on mul ütlemata hea meel, et Pärnus kaubanduskeskusi omav Port Artur Grupp leidis eneses usku Eesti sõudetalentidesse ja ka võimaluse oma usku tegudega kinnitada. Uus paat tippsõudjale on umbes sama tähtis kui uuemad suusad ja parimad kaasaegsed suusamäärded tippsuusatajale, kuid paat maksab lihtsalt 30-40 korda rohkem.”

Toomas Rapp-Viljo Vetik-Tonu Endrekson

Sõudeklubi Pärnu president Toomas Rapp, Port Arturi omanik Viljo Vetik ja Tõnu Endrekson    Foto: Ants Liigus

Paadiostus saavad osaleda ka pärnakad

Port Artur Grupp lubas sõudeliidule, et paadiraha kogumisse kaasataks ka kaubanduskeskuse rentnikud ja ostlejad. “Mulle meeldis kohe mõte, et saame toetada ühte konkreetset sportlast, mitte aga lihtsalt jagada raha abstraktsesse olümpiaettevalmistuse ühiskatlasse,” lausus Port Artur Grupi juhatuse liige Viljo Vetik. “Et Tõnu on väga sümpaatne sportlane, kelle noorus, pühendumus, geenid ja ka senised võistlustulemused lubavad Londoni olümpialt oodata medalit, polnud meie juhatusel ühtegi vastuargumenti meie poole pöördunud sõudeliidule abikäe ulatamiseks. Kui Tõnu vajab uut paati, siis peab ta selle saama!”

Vetik lisas, et Port Arturil on seoses paadiraha kogumisega plaanis mitmeid põnevaid linnaelanikke kaasavaid tegevusi, muuhulgas saavad noored disainerid kujundada ise Tõnu Endreksoni uue paadi.

“Leidsime, et kuigi Port Arturis oma sisseoste tehes osalevad pärnakad niikuinii paadiraha kogumises, oleks mõistlik ka linlastele pakkuda rohkemaid võimalusi oma esindaja toetamiseks olümpiateel,” sõnas ta.

Täna sõlmitud mitmepoolse lepinguga tagatakse, et üks Eesti olümpialootusi 2012. aasta Londoni olümpial, Tõnu Endrekson, saab endale uhiuue ja varasemast nobedama sõudepaadi. Uued sobivad sõudepaadid maksavad vahemikus 100- 200 tuhat krooni.


Kõik allakirjutanud osapooled    Foto: Ants Liigus

“Sõudeliidu sooviks on, et uue paadi ostuks võiksid kõik detailid olla paigas kuu aja jooksul ning paadi sooviksime saada võimalikult kiiresti kätte, sest meie jaoks on intensiivne treeninghooaeg juba algamas,” ütles Eesti Sõudeliidu president Rein Kilk. “Nüüd, mil toetuse lubadus on olemas, võib Tõnu valida endale just sellise paadi, nagu ise heaks arvab. Pärnu linnakodanikud saavad ka anda oma osa olümpiapaadi ostul, tehes oste Port Arturis ning tunda oma osa olümpiapaadis.”

Samuti lepinguga liitunud Pärnu Postimehe tegevtoimetaja Iira Igasta sõnul pakub väljaanne oma tuge paadiostu kajastamisel. “Rahvas peab saama osaleda oma sangarite toetamisel ning iga selline tore ettevõtmine väärib ka meie poolt tuge,” ütles Iira Igasta.

Tõnu Endreksoni paadifondi saab toetada igaüks, kandes sobiva summa MTÜ Eesti Sõudeliidu arveldusarvele Sampo Pangas – 333903150009

Port Artur Grupp (www.portartur.ee) on 2002. aastal asutatud kinnisvara valdkonnas tegutsev eestimaisel kapitalil põhinev ettevõte. Port Artur Grupi ettevõtete põhiliseks tegevusvaldkonnaks on kinnisvara arendamine, kinnisvara haldamine ja kinnisvara üürimine. Port Artur Gruppi eesmärgiks on pakkuda kvaliteetseid lahendusi, arvestades klientide soovidega. Port Artur on Eesti Sõudeliidu, Korvpalliklubi Pärnu ja Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksu sponsor.

Lisainfo:

Jaan Tults
Eesti Sõudeliidu peasekretär
jaan@soudeliit.ee, 554 1325

Viljo Vetik
Port Artur Grupi juhatuse liige
viljo@portartur.ee, 44 25 500