Poznani MK: Eesti paadid finaalides ei osale

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. juuni 2006, 00:53

Reede oli Poznani MK etapil vahesõitude ning poolfinaalide päralt. Ükski Eesti paatkond laupäeval peetavatesse finaalidesse ei pääsenud. Esmalt üritas finaali murda meeste kergekaalu ühepaadisõudja Valeri Prosvirnin. Vaja oli tulla kahe parema hulka, kuid noormehe laeks jäi Prantsusmaa, Tsehhi ja Taani sõudjate järel vahesõidu 4. koht. Homses B-finaalis konkureerib Prosvirnin kohtadele 7.-12. Naiste ühesel oli tartlanna Sille Vaiksaar kukkunud C-finaali võistlema kohtadele 13-15. Selle võitmisega probleeme ei tekkinud ning Tartu neiu edestas ajaga 8.13,56 kindlalt korealannat So Ra Youn’i (8.26,52) ning Läti esindajat Agrita Mihejevat (8.34,30). Kokkuvõttes andis tulemus MK sarja 2. etapil 13. koha. Meeste ühepaadil proovis parimate hulka jõuda Leonid Gulov. Ühte poolfinaali oli ta sattunud koos 2005. aasta maailmameistri uusmeremaalase Mahe Drysdale’i, 1.MK etapivõitja inglase Alan Campbelli, argentiinlase Ariel Suarez’i, ungarlase Gabor Bencsik’u ning rumeenlase Daniel Frateanu’ga. Juba sõidu esimesel neljandikul kaotas Gulov parematele viie sekundiga ning edaspidi vahe aina suurenes. Lõpus kaotas ta veel positsiooni ning lõpetas sõidu kindlalt viimasena. Võitis Drysdale Campbell’i ja Suarez’i ees. Gulovi laeks jääb nüüd homme peetav B-finaal, kus tema vastasteks on Daniel Frateanu (ROM), Yoennis Hernandez Arruez (CUB), Gabor Bencsik (HUN), Christoph Uhl (AUT) ja Alex Gregory (GBR). Meeste paarisaeru kahepaadil võistlevad Andrei Jämsä-Tõnu Endrekson liikusid täna vaevaliselt. Nende eesmärk oli loomulikul A-finaali pääs, kuid siis tulnuks sõita vähemalt kolmandaks. Sõit lõpetati siiski viimasena ehk kuuendana (6.37,36). Võitsid prantslased Jean-Baptiste Maquet-Adrien Hardy (6.18,76) sloveenlastest Ateena Olümpiavõitjate Luka Spiki-Iztoc Cop’i (6.21,92) ning ungarlaste Akos Haller’i-Tibor Petö ees (6.25,76). Homseks B-finaali vastasteks on Valgevene, Poola, Norra, Hiina ja Austraalia. Meeste kaheksapaat koosseisus Andrus Sabiin, Artur Maier, Jaan Laos, Alvar Räägel, Rauno Talisoo, Alo Kuslap, Martin Absalon, Sten Villmann ja roolimees Nikita Lunin üritas samuti pääseda A-finaali. Mäletatavasti olid nad oma eelsõidus olnud viimased ning said uue võimaluse vahesõidus. Siin olid nende vastasteks ülitugev Inglismaa, Rumeenia, Hiina ja Ukraina. Eesti paatkond oli stardikiirenduse järgselt neljas ning hoidis seda positsiooni lõpuni. Kuna aga sõidu võitnud Inglismaa paatkond diskvalifitseeriti, siis protokolli läks kirja kolmas aeg (5.47,23). Võit läks nüüd hoopis Rumeeniale (5.40,59) ning teine koht väga heasse vormi tõusnud Hiinale (5.41,20). Meist jäi üllatuslikult tahapoole Ukraina meeskond, kellele fotofinish fikseeris ajaks 5.47,45. Homses väikeses finaalis astuvad Eesti kõrval ülesse Inglismaa duubelmeeskond, Egiptus ja Ukraina.