Poznani MK: Eesti paadid tippkonkurentsis

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. juuni 2008, 23:34

Täna algas Poznani sõudekanalil MK-sarja kolmas ehk viimane osavõistlus. Meeste kahepaat pääses koheselt finaali, üllatuse pakkusid mõlemad ühepaadid, kuid neljane püüab uut võimalust läbi vahesõidu.

RWCup logo 

 

 

 

Kõige kindlamalt alustasid etappi kahepaadil sõudvad Tõnu Endrekson ja Jüri Jaanson. Neile ei valmistanud erilist raskust võita oma eelsõit ajaga 6.12,81 Saksamaa teise koosseisu – Daniel Makowski ja Rene Burmeisteri (6.14,54) ja sakslaste esinduspaatkonna – Clemens Wenzel-Falko Nolte (6.16,81) ees. Eelsõidu aeg oli ka päeva parim, sest teises sõidus said uusmeremaallastest võitjad – Rob Waddell ja Nathan Cohen resultaadiks 6.15,41. Vahesõidus jätkavad Ateena Olümpiavõitjad Sloveeniast – Iztok Cop ja Luka Spik (6.19,71).

Tõnu Endrekson märkis, et hooaja esimese tõsise stardi kohta võib igati rahule jääda. “Minek oli hea, viimast lõppu polnud vaja maksimumi peale teha, niiet surmatunnet ei tekkinud. Kuna pääsesime võitjatena otse finaali, saame homme puhata ja treenida”, andis atleet plaanidest teada.

Paarisaerulisel neljapaadil tänane päev nii edukalt ei kulgenud. Ühelt poolt on see mõistetav, sest katsetatakse ju uut meest ning positsioonid paadis on korraks täiesti ümber mängitud. Nii istuski täna Kaspar Taimsoo asemel andekas ja varasemalt tiitlitega pärjatud Leonid Gulov. Igor Kuzmin oli paigutatud number ühe peale ja Gulov endisele Kuzmini kohale – number kolmele.

Eelsõidus paati korralikult liikuma ei saadud ning Prantsusmaa (5.41,05), Tsehhi (5.42,99) ja Saksamaa (5.47,52) järel piirduti neljanda kohaga, mille andis aeg 5.56,53. Eesti nelikust tahapoole jäi vaid Egiptus (5.58,51). Siiski saadakse veel uus võimalus. Nimelt heitleb homme meie kvartett üllatuslikult vahesõitu kukkunud Poola ja tugeva Saksamaa nelikuga. Paatkonna eessõudja Allar Raja ei saanud tänase tööga kuidagi rahul olla. ”Täna ei tekkinud meil kordagi head libisemistunnet. Tundub, et ühine keel jäi omavahel leidmata ja me ei suutnudki ühtse löögirusikana oma potentsiaali tõmbesse panna”, ohkas neliku liider. ”Homme saab meil muidugi raske olema, sest keegi peab finaalist välja jääma – kas maailmameistrid poolakad, traditsiooniliselt kõvad sakslased või siis meie”, arutles Raja.

Üllatuse valmistasid aga mõlemad Eesti ühepaadisõudjad. Kuna Kaspar Taimsood asendas täna neljases Gulov, näitas esimene end üheste tippkonkurentsis üllatavalt südilt. Peale seda, kui viljandlane oli eelsõidus eeldatult alla jäänud Mahe Drysdale’ile ja Tim Maeyensile, võttis ta end vahesõidus kokku ja läks liidrina ajaga 6.56,87 poolfinaali. Ka Valeri Prosvirnin tegi läbi vahesõidu sama käigu. Tema oli küll sakslase Karsten Brodowski ja austerlase Ralph Kreibichi järel kolmas, kuid sellest progresseerumiseks just täpselt piisaski.

Taimsoo oli heast minekust vaimustatud. ”Oli viimase peal tunne heidelda tippseltskonnaga. Poolfinaalis panen kohe auru peale ja eks me näe, kaua kannatada suudan”, teatas Viljandis Ruth Vaari käe all treeniv noormees.

Homses esimeses poolfinaalis kohtub Prosvirnin Brodowski, Olaf Tufte, Drysdale’i, Andre Vonarburgi ja Markus Kuffneriga. Teises sõidus võtab Taimsoo mõõtu Bernardi, Karoneni, Syneki, Maeyensi ja Kreibichiga. Finaali pääsuks on vaja tulla vähemalt kolmandaks.