Poznani MK: Eestit esindab neli paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. juuni 2008, 14:58

Peale päevast puhkepausi võõrustab Poznani sõudekanal homme taas rahvusvahelist seltskonda. MK-sarja viimane osavõistlus- kolmas etapp – toob veele ka neli Eesti paatkonda.

MK_logo.jpg

Kõige suuremad lootused on taas pandud mullusele MK-sarja paarisaeru kahepaadi võitjatele Tõnu Endreksonile ja Jüri Jaansonile. Kuigi MK-etapp ei oma Pekingi Olümpiamängude eel nii suurt tähtsust, on see meie meeste jaoks esimene tõsine rahvusvaheline pingutus, mis peaks olema indikaatoriks teel olümpiale. Eesti duo tugevaimad konkurendid on tunamullused maailmameistrid, prantslased Adrien Hardy-Sebastian Macquet, paadiklassi tiitlikaitsjad Iztok Cop ja Luka Spik Sloveeniast ning ülitugev Uus-Meremaa koosseis Rob Waddell-Nathan Cohen.

Eesti paarisaeruline neljapaat on võistlustulle minemas muudetud koosseisuga. Et saada Pekingiks kokku võimalikult tugev kvartett, katsetatakse koostööd ka mitmekordse juunioride maailmameistri Leonid Guloviga. Paatkonna treeneri Matti Killingu sõnul olevat kindlad vaid Alla Raja ja Igor Kuzmini kohad. Poznanis asendab Gulov Kaspar Taimsood.

Ka ühepaadil on Eesti riik esindatud. Võistlema lähetati koguni kaks meest – Eesti 1 on Valeri Prosvirnin ning Eesti 2 neljapaadist seekord kõrvale jääv Taimsoo.