Poznani MK: Endrekson-Jaanson pronksil

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. juuni 2008, 13:13

Äsja läbis edukalt A-finaali koondise suurima potentsiaaliga paatkond – paarisaeru kahepaat koosseisus Tõnu Endrekson ja Jüri Jaanson. Kuigi salamisi loodetud võitu ei tulnud, võib kolmanda kohaga äärmiselt rahule jääda, sest olümpia eel annab resultaat teadmise, et ollakse õigel teel.

MK -logo.jpg

Täna polnud Uus-Meremaa duole Nathan Cohenile-Rob Waddellile vastast, sest lähemat paati – sloveene Iztok Copi ja Luka Spiki edastati ligi kolme sekundiga (ajad vastavalt 6.32,78 ja 6.35,88). Eesti duo järgnes kolmandana (6.36,55) ja Saksamaa teine koosseis Daniel Makowski-Rene Burmeister neljandana (6.40,61). Belglased Bart Poelvoorde ning Christophe Raes olid viiendad (6.41,49) ning tunamullused maailmameistrid Jean-Baptiste Macquet-Adrien Hardy pidid leppima finaali viimase tulemusega (6.44,28).

Endreksoni ja Jaansoni võistlusettevalmistus erineb mõnevõrra mullusega võrreldes. Kui siis rihiti hooajaks kaks vormitippu, siis nüüd ajastatakse tippvorm Pekingi finaaliks. Mehi ootab ees Trakai laager ja alpimajakuur.