Poznani MK etapp jääb sõudekoondisel siiski vahele

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. mai 2017, 22:40
image_pdfimage_print

Kui varem oli teada, et Eesti sõudjad osalevad 16.-18. juunini Poznanis toimuval maailmakarikasarja teisel etapil, siis nüüdseks on koondise peatreener Matti Killing atleetidega nõu pidades otsustanud, et hooaja edasisi eesmärke silmas pidades on targem Poolas toimuvast võistlusest loobuda.

“Põhjuseks on Tõnu Endreksonile määrarud antibiootikumikuur ning me ei võta maailmameistrivõistlusi silmas pidades lisariske”, selgitas Killing.

Juba 23.juunil on kavas Leedus Trakais toimuv tugeva tasemega Merevaigust Aeru regatt, kus lisaks kahe-ja neljapaadile starditakse ka kaheksapaadil.

“Leppisime Leedu koondise eestvedajatega kokku, et paneme kaks riiki joonele. Neil on maailmaklassi nelja- ja kahepaat ning sellest kujuneb põnev jõukatsumine”, arvas peatreener.

Eesti koondise tänavuseks peaeesmärgiks on septembri lõpus Floridas toimuvatel maailmameistrivõistlustel edukas esinemine. Sinna soovitakse lähetada tugev paarisaeru kahe- ja neljapaat. Läinud nädalavahetusel toimunud Euroopa meistrivõistlustel võitis neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap B finaali, kahepaat rivistuses Endrekson ja Raja aga katkestas.