Poznani MK: Taimsoo näitas uut taset

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. juuni 2008, 17:00

Täna on Poznani MK-sarja 3. etapil poolfinaalide ja vahesõitude päev. Äsja käisid poolfinaalides veel ühepaadimehed Kaspar Taimsoo ja Valeri Prosvirnin.

RWCup logo

Neljapaadist seekord välja jäänud Taimsoo oleks äärepealt valmistanud suurüllatuse, sest oli A-finaali pääsule väga lähedal. Suurde finaali jõudmiseks vajanuks ta kohta kolme hulgas, kuid jäi napi 0,6 sekundilise kaotusega alla rootslasele Lassi Karonenile ning sõudab homme B-finaalis kohtadele 7-12. Karoneni ajaks võeti 6.57,19, Eesti koondislane sai kirja 6.57,73. Taimsoo osalusel peetud sõidu võitis oodatult tsehh Ondrej Synek (6.52,03) belglase Tim Maeyensi (6.53,80) ees. Meie mehele järgnesid Prantsusmaad esindav Jean-David Bernard (7.14,86) ja austerlane Ralph Kreibich (7.29,38).

Taimsoo oli enda sõnul nii heast hoost natuke üllatunud, kuna põhiettevalmistus oli kulgenud ju suures neljapaadis. „Täna jaksasin taas kõigiga võidu sõita. Korra isegi lootsin, et olin Karoneni võitnud, kuid tabloo rääkis siiski teist keelt. Eks edaspidi loodan, et Karonen proovib mind püüda“, muigas noor atleet. „Nüüd püüan oma koha neljasesse tagasi võita ja edaspidi ilusaid hetki pakkuda“, märkis viljandlane.

Ka Valeri Prosvirnin oli eile pääsenud poolfinaali. Tema hoog täna nii hea polnud, sest jäi norralase Olaf Tufte (6.45,91), uusmeremaallase Mahe Drysdale’i (6.46,60), shveitslase Andre Vonarburgi (6.53,59), sakslase Karsten Brodowski (6.58,13) ja viimase kaasmaalase Markus Kuffneri (7.08,40) järel kuuendaks (7.11,11).

Nii on mõlemad meie mehed homses B-finaalis, kuhu vastasteks tulevad kaks Saksamaa esindajat, Bernard ja Kreibich.