Poznani MK: Taimsoo võitis B-finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. juuni 2008, 12:49

Poznani MK-etapil on täna viimane võistluspäev – sõidetakse A ja B-finaale. Kaspar Taimsoo B-finaali võit tuli meeldiva üllatusena ja annab lootust, et Londoni olümpiatsükliks on koondises kohta kindlustamas lootustandev ja andekas ühepaadimees.

MK -logo.jpg

Eilne napp välja jäämine A-finaalist polnud Taimsoo jaoks pettumus, pigem olnuks võit rootslase Lassi Karoneni üle tõelise üllatuspommi lõhkamine. Täna keskendus viljandlane oma tööle B-finaalis ja sai jällegi hakkama suurepärase tulemusega.

611
Kaspar Taimsoo liikumas B-finaali võidu suunas         Foto: Igor Meijer

Nimelt võitis ta väikese finaali ja sai seal ajaks 7.16,12. Teisena lõpetas Saksamaa koondislane Karsten Brodowski (7.17,19), kolmandana austerlane Ralph Kreibich (7.19,37), neljandana taas sakslane Markus Kuffner (7.20,03), viiendana prantslane Jean-David Bernard (7.30,50) ja viimasena teine Eesti koondislane Valeri Prosvirnin. Kusjuures Taimsoo sõitis taktikaliselt väga targalt – konkurentide kiire algus ei ajanud tal pead segamini. Distantsialguse rahulikuma sõidu lülitas noormees tunduvalt kiiremaks peale poolt maad, tõustes kolmandalt kohalt liidriks.

612
Valeri Prosvirnin väikeses finaalis                    Foto: Igor Meijer

Seega sai Taimsoo viimaselt MK-etapilt kokkuvõttes seitsmenda, Prosvirnin aga kaheteistkümnenda koha.

Paarisaeru neljapaadi viimane MK-etapp selgelt ebaõnnestus. Allar Raja, Leonid Gulov, Vladimir Latin ja Igor Kuzmin said üheksa meeskonna konkurentsis kirja seitsmenda koha. Täna sõitsid nad kolme paadi osalusega B-finaalis ja võitsid selle ajaga 6.11,81 Argentiina (6.13,36) ja Egiptuse ees (6.16,67). Veel on lahtine, millises koosseisus neljane Eestit Pekingis esindab. Hetkel on käimas aktiivne koosseisu testimisperiood, mis võis mõju avaldada ka seekordse MK-etapi tulemusele.