Poznanis jagatakse veel mõned OM-pääsmed

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. juuni 2008, 08:53

Vahetult enne kolmandat MK-etappi, 15.-18. juunil, peetakse Poolas Poznanis viimased olümpiapääsmed jagav OMi kvalifikatsiooniregatt.

2008_Pekingi_OM_logo

Eestil sõudmisel võib olla lootus, et pikast vigastuspausist taastunud ja tippvormile üha lähemale jõudev Andrei Jämsä näitab head minekut. Paari hooaja tagune MM-pronksine paarisaeru neljapaadi eessõudja Jämsä on näinud kurja vaeva enese ülestöötamisega ja avaldas lootust, et kui kõik läheb plaanipäraselt ja hetkevorm saab realiseeritud, siis pole koht kolme pileti lunastaja seas utoopia.
Kokku stardib ühepaatide konkurentsis 17 meest, esile võib tuua mulluse juunioride maailmameistri, bulgaarlase Alekandar Aleksandrovi, ameeriklase Kenneth Jurkovski, tugeva leedulase Mindaugas Griskonise, Itaaliat esindava Lucca Ghezzi, lätlase Kristaps Bokumsi ning Austria esinumbri Ralph Kreibichi.

Ka mullu alla 23-aastaste maailmameistriks tulnud kaheksapaat proovib peaaegu samas koosseisus õnne (vahetunud on vaid roolimees – Nikita Lunini vahetas välja Indrek Järvoja).
Pääsme Pekingisse saab vaid regati võitjapaatkond. Starti tuleb kaheksa meeskonda – lisaks Eestile ka Valgevene, Horvaatia, Prantsusmaa, Itaalia, Holland, Venemaa ja Shveits.
Eesti oktett peaks näitama imelist sõitu, et hellitada lootust Pekingisse sõidule. Poznani kvalifikatsiooniregatt teeb õnnelikuks 28 paatkonna liikmed – täpselt niipalju saab kõikide paadiklasside peale olema viimase hetke kvalifitseerujaid.