President tunnustab Killingut Valgetähe III klassi ordeniga

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. veebr. 2018, 20:16

President Kersti Kaljulaid annab riigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 166 inimesele. Teiste seas pälvib kõrge au sõudekoondise peatreener Matti Killing.

Teenetemärgid antakse üle isikutele, kelle pühendumus oma tööle või kogukonna edendamisele on muutnud Eesti elu paremaks. Matti Killingule omistatakse Valgetähe III klassi orden.

Rohkem kui poolsada aastat oma elust sõudmisele elanud pärnakas Killing on olnud paljude medalisõitude taga. Treenerina on ta aastakümneid panustanud sõudmise edendamisse – ehitanud üles Eesti ühe suurima sõudeklubina Pärnu Sõudekeskus Kalevi ning juhendanud sadu sportlasi. Lisaks tippatleetidele on tema käe alt sirgunud arvukalt tublisid kodanikke, kelle sportlik taust ja koolitus on aidanud neil hilisemas elus tegusate ja tervetena edukalt hakkama saada.

Teenetemärgi kavaler Matti Killing (foto: Õhtuleht)

Killingu tuntuimad juhendatavad on olnud Raul Arnemann, Harri Hiiesalu, Reet Palm, Kadri Palm, Paul Valliveere, Toomas Kasearu, Raivo Parts, Piret Jamnes, Arvi Peet, Toomas Ollesk, Marek Avamere, Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Alvar Räägel, Jaan Laos, Alo Kuslap, Rauno Talisoo, Roman Lutoškin, Priit Tasane jt.

«Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks,» sõnas president Kaljulaid.

Valgetähe teenetemärk on asutatud 1936. aastal Eesti rahva vabadusvõitluse mälestamiseks. Tunnustus antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks. Valgetähe teenetemärgil on seitse klassi. Riigijuht annab teenetemärgid üle Tartu Ülikooli Narva kolledžis 21. veebruaril.