Raja ja Taimsoo naasevad alpilaagrist

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. veebr. 2010, 00:00

Üks osa sõudekoondisest – Matti Killingu käe all harjutavad Allar Raja ja Kaspar Taimsoo, lisaks Kaisa Pajusalu, Vladimir Latin ning Valeri Prosvirnin, on viimastel nädalatel saanud harjutada ideaalsetes alpioludes – Santa Catarinas, Itaalias.

Just seal viibib hetkel ka Vancouveri olümpiaks valmistuv ja oma vormile viimast lihvi andev eestlaste medalilootus Kristina Shmigun-Vähi, kelle meeskonnaga sõudjadki koostööd maitsta on saanud. Nii näiteks nõustas Shmigun-Vähi treenerist isa, Anatoli, Taimsood-Rajat suusatehnika nüansside osas, lisaks tegi oskusliku suusamehena tuntud Raja ühistreeningu suusaässa endaga.

Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Kaisa Pajusalu ja Valeri Prosvirnin    Foto: SK Kalev

Üliolulisi mahukilomeetreid on sõudjad kogunud sadu, mistõttu loodetakse 21. veebruaril sõidetaval Tartu Maratonil teha korralikud etteasted – Allar Raja ambitsiooniks on pürgida esisaja hulka.

Itaalia hõredas mäestikuõhus treeninud sõudetipud jätkavad ettevalmistusprotsessi ergomeetrisõudmisega. Juba lähiajal lennatakse USAsse, Bostonisse, kus Euroopa koondise ridadesse kuuluvad Raja ja Taimsoo võistlevad mitteametlikel sisesõudmise maailmameistrivõistlustel, Crash-B-l.