Reedel startiv EM viib veele kahe- ja neljapaadi

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. mai 2019, 22:01

Reedel, 31. mail stardivad Šveitsi sõudmise Mekas Luzernis Euroopa meistrivõistlused, mis olümpiahooaja eel on paljude maade koondistele oluliseks katsevõistluseks.

Viljandis sõidetud katsevõistluste põhjal lähetas Sõudeliit Šveitsi paarisaeru kahe- ja neljapaadi. 19 paatkonna seas startivad Allar Raja ja Kaur Kuslap lähevad veele kell 10.54 startivas eelsõidus. Esimeses vaatuses käib mäng kahe poolfinaalikoha üle, aga kui eesmärki täita ei õnnestu jääb veel üheks võimaluseks laupäevane vahesõit. Paadiklassi favoriitideks on valitsevad Euroopa ja maailmameistrid, prantslased Hugo Bucheron ja Matthieu Androdias. Silm tasub peal hoida ka sakslastel Stephan Krügeril ja Tim Ole Naskel. Tugevad on Suurbritannia ja Poolagi.

Kaur Kuslap ja Allar Raja on Rotseel stardiks valmis (foto Fred Killing)

Eesti neljapaat läheb võistlema täiesti uues koosseisus. Esimest korda kuulub paati tallinlane Jüri-Mikk Udam, kelle kõrval on juba ammusest tuntud tegijad: Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo. Teises eelsõidus kell 14.24 startivatel eestlastel on ühtekokku 13 rivaali. Esimesed kolm liiguvad otse poolfinaali, väljajääjatel avaneb viimane võimalus laupäeval peetavas vahesõidus. Soosikuteks peetakse mullu mõlemad tiitlivõistlused võitnud itaallasi. Alati tugevad on Leedu, Holland ja Poola. Kõnekas on Norra kvartetti eessõudjana tugevdava Olaf Karl Tufte osavõtt.

Enamus riike kasutab Luzernis toimuvat jõuproovi augustikuise MM-i ettevalmistuseks. Linzis peetavad maailmameistrivõistlused on prioriteetse tähtsusega, sest just seal jagatakse välja lõviosa järgmise aasta Tokyo OM-i piletitest. Eesti koondise peatreener Matti Killing on öelnud, et EM annab suunised, kas uuel nelikul on samas koosseisus šansse Linzi sõita.

Jooksev info on leitav SIIT
Võistluste otseülekanne A-finaalidest on eetris 2. juunil veebilehel www.worldrowing.com