Palju õnne: Roman Lutoškin 50!

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. mai 2014, 10:33

Täna peab 50. juubelit omaaegne tippsõudja, hetkel noortetreeneri ametit pidav Roman Lutoškin.

Suvepealinnas sündinud ning 1978. aastal Pärnu Dünamos treener Mati Villsaare juhendamisel treeninguid alustanud Roman Lutoškini kontole kogunes tipus olles palju säravaid saavutusi. Tähelepanuväärseim neist, olümpiamängude  4. koht, tuli koos Priit Tasasega paarisaeru kahepaadil 1992. aastal Barcelonast. Seejuures jäädi pronksmedalivõidust vaid 0,52 sekundi kaugusele. Toona tõusid poodiumile austraallased Peter Antonie-Steve Hawkins (6.17,32), austerlased Arnold Jonke-Christoph Zerbst (6.18,42) ning hollandlased Nico Rienks-Henk Jan Zwolle (6.22,82).

1992_Barcelona_OM_Lutoškin_Tasane_4.koht_Foto_L.Peegel.jpg
Lutoškin (paremal) ja Tasane 1992. aastal Barcelonas. Foto: Lembit Peegel

“See on tõesti eriline tunne. Noorte jaoks ehk eriti. Tagantjärele olen olümpiapäevi sageli meenutanud. Oli ikka uhke tunne võistelda oma riigi olümpiakoondises,” on Lutoškin varasemalt märkinud.

Küpses sportlaseeas juhendajate Mihkel Leppiku ja Matti Killingu kooli tunda saanud juubilari auhinnakapi kaunistavad aga ka arvukad tippsaavutused kergekaalu kategooriast – näiteks 1991. aasta ning ka 1992. aasta MM-i 8. kohad ühepaadil.

1990. aasta Hea Tahte Mängudelt on Lutoškinil ette näidata hõbemedal kergekaalu ühepaadil.  Kui lisada, et sünnipäevalapse kontole kuuluvad NL-i rahvaste spartakiaadide kuldmedalid ning 31 Eesti meistritiitlit, aga ka 1995. aastal saavutatud Prantsusmaa meistrikuld, võib Lutoškinit pidada läbi aegade üheks edukamaks Eesti sõudjaks.

Sõudtreenerina on Lutoškin Pärnu Sõudekeskuses Kalev tegutsenud alates 1996. aastast ning tema tuntuimad õpilased on teiste seas Kaisa Pajusalu ja Alvar Räägel. Samuti on Lutoškin olnud noortekoondise peatreener ja projektijuht.

Eesti Sõudeliit soovib juubilarile jõudu ja jaksu sõudevagude ajamisel!