Roman Lutoškin peab 60 aasta juubelit

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. mai 2024, 08:40

Täna peab 60. aasta juubelit omaaegne tippsõudja, praegu noortetreenerina tegutsev Roman Lutoškin.

Pärnus sündinud ning 1978. aastal sealses Dünamos Mati Villsaare juhendamisel treeninguid alustanud Lutoškini kontole kogunes tipus olles palju säravaid saavutusi. Tähelepanuväärseim neist – olümpiamängude neljas koht – tuli koos Priit Tasasega paarisaeru kahepaadil 1992. aastal Barcelonast. Seejuures jäädi pronksmedali võitmisest vaid 0,52 sekundi kaugusele. Toona tõusid poodiumile austraallased (6.17,32), austerlased (6.18,42) ning hollandlased (6.22,82).

1992 Priit Tasane ja Roman Lutoskin foto delfi.ee
Lutoškin (paremal) ja Tasane 1992. aastal Barcelonas. Foto: Lembit Peegel 

“See on tõesti eriline tunne, noorte jaoks eriti, kui saad võistelda oma riigi koondises, ” on Lutoškin varasemalt ajakirjanikele märkinud.

Küpses sportlaseeas Mihkel Leppiku ja Matti Killingu kooli tunda saanud juubilari auhinnakapi kaunistavad aga ka arvukad tippsaavutused kergekaalu kategooriast – näiteks 1991. aasta ning ka 1992. aasta MMi kaheksas koht ühepaadil.

1990. aasta Hea Tahte mängudelt on Lutoškinil ette näidata hõbemedal kergekaalu ühepaadil.  Kui lisada sünnipäevalapse kontole kuuluvad NL-i rahvaste spartakiaadide kuldmedalid ning 31 Eesti meistritiitlit, aga ka 1995. aastal saavutatud Prantsusmaa meistrikuld, võib Lutoškinit pidada läbi aegade üheks edukamaks Eesti sõudjaks.

Sõudtreenerina on juubilar Pärnu sõudekeskuses Kalev tegutsenud alates 1996. aastast ning tema tuntuimad õpilased on teiste seas Kaisa Pajusalu ja Alvar Räägel. Samuti on Lutoškin olnud noortekoondise peatreener ja projektijuht.

Eesti Sõudeliit soovib juubilarile jõudu ja jaksu sõudevagude ajamisel!